Hommikusöök parandab vaimset võimekust

Hommikusöögist räägitakse sageli kui kõige olulisemast toidukorrast. Kuna hommikusöök järgneb kõige pikemale puhkeperioodile, võib selle ärajätmine mõjutada aju toitainete tasakaalu ning mõjuda halvasti meie mõtlemisele ja vaimsele tegevusele. 

Regulaarse hommikusöögi ja vaimse võimekuse vahelisel seosel on mitu seletust. Kui hommikusöök vahele jätta, tähendab see seda, et keha ei ole saanud süüa 12-15 tundi. Öö jooksul kasutab organism ära maksas oleva süsivesikute varu ja glükogeeni. Ärgates tahame aga hakata kohe tegutsema, mistõttu on hommikul eriti vajalik süüa energiarikast toitu. Regulaarselt hommikusööki söövate inimeste keha on pidevalt vajalike toitainetega varustatud ning ei kannata ka teiste oluliste toitainete, nagu vitamiinide ja mineraalide puudujäägi all.

Uuringud on tõestanud, et hommikusöögi vahalejätmise korral ei ole võimalik hilisema söömisega toitainete puudujääki korvata. Kui ei sööda hommikusööki, ei saada toidust ka piisavalt proteiine, rasvu, süsivesikuid, vitamiine ning mineraale.

Hommikusöök toidab aju

Kuigi aju kaalub vaid 2% kogu keha massist, kasutab ta keha energiast ligi 20%. Aju on üks nendest organitest, mis energiat ei säilita. Seega sõltub aju töö pidevast toitainete ja energia kogusest. Hommikusöök toodab glükoosi – kütus, mida me vajame mõtlemiseks, kõndimiseks, rääkimiseks ja tegutsemiseks. Hommikusöögi vahalejätmine jätab aju ilma olulistest toitainetest, seega peab keha töötama topeltkoormusega, et muuta rasvu või proteiine glükoosiks.

Kvaliteetne hommikusöök pakub nii lastele kui täiskasvanutele energiat ja olulisi toitaineid, mis on päeva alustamiseks vajalikud. Kolmes Balti riigis 2009. aasta novembris läbi viidud omnibus-uuringu* kohaselt eelistab 41% Eesti elanikest hommikusöögiks võileiba, populaarsuselt teisel kohal on puder.

Parim algus päevale võib olla tervislik võileib, millele on määritud margariini. Margariin sobib suurepäraselt ka hommikupudru maitsestamiseks. Näiteks Rama margariin sisaldab rasvhappeid (Omega-3, ALA, DHA), vitamiine ja mineraale, mis on aju tööks vajalikud.

Kas hommikusöögi söömine parandab vaimset võimekust?

Läbi aastate on laialt uuritud hommikusöögi seost akadeemilise ja professionaalse võimekuse ja saavutatavate tulemustega. Lühikeses perspektiivis varustab hommikusöök kesknärvisüsteemi kogu öö kestnud puhkeperioodi järel. Pikemas perspektiivis võib regulaarse hommikusöögi söömine positiivselt mõjutada vaimset võimekust.

*Omnicom Media Group

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mai Maser

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara