Aprillis langes töötute arv üle aastate

Aprillis langes registreeritud töötute arv esmakordselt pärast ligi kaheaastast järjestikust registreeritud töötute arvu kasvu. Kuu lõpus oli registreeritud töötuid 91 668 ehk 14,1% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.

Aprillis registreerus 7 369 uut töötut ja arvelolek lõpetati 9 742 töötul, teatas töötukassa.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul oli uute registreeritud töötute arv viimati sellest tasemest madalam 2008. aasta lõpus ja samas oli arveloleku lõpetamiste arv oli erakordselt kõrge: üle 1000 arveloleku lõpetamise rohkem kui eelmisel kuul.

Ligi poolte arveloleku lõpetamiste põhjuseks oli tööleminek. Toetudes eelnevatel kuudel tehtud võrdlustele Maksu- ja Tolliameti andmetega, võib väita, et tegelik ametlikult hõivesse liikujate osakaal on isegi kaks kolmandikku registreeritud töötusest lahkujatest.

Aprilli jooksul oli töötuna arvel kokku 100 113 inimest ehk poolteist korda rohkem kui eelmise aasta aprillis. Eelmise kuuga võrreldes oli aga kuu jooksul üle 1000 registreeritud töötu vähem. Kuu lõpus oli registreeritud töötuid 91 668, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 14,1%. Kõrgeim oli registreeritud töötus endiselt Ida-Virumaal (20,5%) ja madalaim Jõgevamaal (8,9%). Registreeritud töötute arv langes aprillis kõigis maakondades, enim langes registreeritud töötute osakaal 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust Põlva- ja Pärnumaal.

Varasema töökogemusega registreeritud töötute osakaal kõigist registreeritud töötutest oli aprillis 83%. Ametialade järgne jaotus ei ole viimastel kuudel oluliselt muutunud. Veerand nendest, kes eelnevalt töötasid, olid töötanud valgekraedena ja kolmveerand sinikraedena. Kõige suurem osa (27%) eelnevalt töötanud registreeritud töötutest oli oskus- ja käsitöölisi, kelle hulka kuuluvad reeglina ka ehitustöölised. Samuti oli suhteliselt suur osa lihttöölisi (18%) ja teenindus- ning müügitöölisi (16%).

Töötukassa vahendatavate tööpakkumiste arv on jätkuvalt kasvanud - aprilli jooksul lisandus 10% rohkem uusi tööpakkumisi kui märtsis ehk kokku 3 361 uut tööpakkumist. Seega lisandus aprillis ligikaudu sama palju uusi tööpakkumisi kui 2006. aasta kevadel, kui lisanduvate tööpakkumiste arv on olnud seni kõrgeim. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 5 555 ehk ei ulatunud nii kõrgele kui enne kriisi, sest laekuvad tööpakkumised täituvad praegu väga kiiresti (keskmiselt ligikaudu 20 päevaga).

Aprillis töötukassa vahendatud töökohtadest 29% olid valgekraedele ja 71% sinikraedele. Seega oli valgekraedele mõeldud tööpakkumiste osakaal kõigist tööpakkumistest suurem kui valgekraede osakaal eelnevalt töötanud registreeritud töötutest. Samas on viimastel kuudel suurenenud just sinikraedele mõeldud töökohtade osakaal. Teistest vähem tööpakkumisi vastava kogemusega töötute arvu kohta on oskus- ja käsitöölistele (s.h. ehitajad). Teistest paremas olukorras on keskastme spetsialistid ja tehnikud, teenindus- ja müügitöötajad ning põllumajanduse oskustöölised.

Tööalasel koolitusel osales aprillis 1 266 ja tööotsingukoolitusel 632 töötut, tööpraktikal ja -harjutusel osales vastavalt 1 530 ja 154 töötut. Karjäärinõustamist sai 1 604 inimest ning ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtlusega alustada 73 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 116 uut töökohta. Palgatoetusega rakendus aprillis tööle 1 146 inimest, mis on ligi poolteist korda rohkem kui eelmisel kuul. Kokku oli aprillis palgatoetusega töötamas 2 620 inimest.

Töötukassa maksis aprillis töötuskindlustushüvitist 30 921 inimesele ehk kolmandikule kuu jooksul arvelolnutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 4 695 krooni ning hüvitise maksmiseks kulus 133,6 miljonit krooni. Ligikaudu 1000 krooni suurust töötutoetust sai aprillis 18 753 inimest ehk viiendik arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa aprillis 1 168 inimesele. Keskmine aprillis määratud koondamishüvitis oli 16 343 krooni ja hüvitise kulu oli 19 miljonit krooni.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa aprillis 199 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 27 379 krooni ning hüvitise maksmiseks kulus töötukassal aprillis 10,4 miljonit krooni.


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara