Millises riigis on hea ema olla?

Maailma laste elu parandamisele keskendunud rahvusvaheline organisatsioon Save The Children koostas 11. korda edetabeli selle kohta, milline riik on emade suhtes hoolivaim. Aruande põhjal on emadele parimaks elukohaks Norra. Eesti jagab edetabelis koos Itaaliaga 17.-18. kohta.

Emaindeksi koostamisel võetakse arvesse faktoreid, mis mõjutavad emade ja laste üldist tervist ning heaolu, kaasa arvatud tervishoiu kättesaadavus, haridus ja majanduslikud võimalused. Norra upitas esikohale riigis naistele makstav kõrge palk, hea arstiabi kättesaadavus ning korralikud lastetoetused.

Norra järel jõudsid esikümnesse Austraalia, Island, Rootsi, Taani, Uus-Meremaa, Soome, Holland, Belgia ja Saksamaa. Kõige viimaseks jäi Afganistan, viimase kümne hulka jäid veel Niger, Tšaad, Guinea-Bissau, Jeemen, Kongo DV, Mali, Sudaan ja Eritrea.

160 uuringus osalenud riigist emadele kõige kehvemaid võimalusi pakkuvas Afganistanis kestab naiste haridustee veidi rohkem kui neli aastat, elatakse keskmiselt 44aastaseks, kaasaegseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutab 16 protsenti naistest ning iga neljas laps sureb enne oma viiendat sünnipäeva.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara