50% Eestis kasutatavast tarkvarast on piraattarkvara

Eile avaldatud Business Software Alliance’i uuringust selgub, et 50 protsenti Eestis kasutatavast tarkvarast on piraattarkavara.

Microsoft Eesti sõnul avab piraattarkvara kasutaja kurjategijatele ise sissepääsu oma arvutisse. „Piraattarkvaraga kaasneb puudulik turvalisus - ligi 90% piraattarkvarast on nakatatud viiruste ja muu pahavaraga,“ rääkis piraattarkvara ohtudest Microsoft Eesti tootejuht Pert Lomp. „See aga võimaldab häkkeritel kontrollida arvutis liikuvat infot, sealhulgas pangaparoole ja muid salajasi isikuandmeid. Nakatatud arvutitest liiguvad viirused edasi ja seega seatakse ohtu kõik internetti kasutavad inimesed,“ selgitas Lomp.

Ebaseadusliku tarkvara kasutamine pärsib ka Eesti IT-sektori arengut, kuna saamata jäänud tulu tõttu jäävad loomata uued töökohad ning innovaatilised lahendused. „Lisaks jääb riigil piraattarkvara tõttu saamata makse ligi 250 miljoni krooni eest – see on raha, mida saaks kasutada elukeskkonna parandamiseks, eriti praegustes keerulistes majandustingimustes,“ ütles Pert Lomp.

Kõigil arvutikasutajatel soovitatakse seetõttu vältida illegaalse arvutitarkvara kasutamist ja kontrollida, kas arvutis kasutatavad programmid on seaduslikud.

Business Software Alliance’i uuringutega piraatluse kohta saab tutvuda aadressil http://portal.bsa.org/globalpiracy2009/index.html

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara