Töötute arv kasvas 137 000ni

Statistikaameti andmetel oli registreeritud töötute arv esimeses kvartalis 137 000. Möödunud aastal samal ajal oli tööta 93 000 inimest.

Töötuse määr tõusis 19,8%-ni. Möödunud aasta esimeses kvartalis oli töötuse määr 11,4%.

Töötute registreerumise aktiivsus, mis eelmisel aastal järjest kasvas, tänavu I kvartalis vähenes. Kui eelmise aasta IV kvartalis moodustas Töötukassas registreeritud töötute arv tööjõu-uuringul põhinevast töötute koguarvust 79%, siis tänavu I kvartalis 68%. Registreerumise aktiivsus vähenes pikaajalise töötuse kasvu tõttu.

Esimese kvartalis oli 51 000 töötut otsinud sobivat ametit aasta või kauem. Neist 18 000 kaks aastat või kauem. Aasta või kauem tööd otsiv inimene on pikaajaline töötu, kuid kauem kui kaks aastat juba ülipikaajaline töötu.

Pikaajaliste töötute osatähtsus töötute hulgas kasvas 37%-ni, ülipikaajaliste töötute osatähtsus 13%-ni.

Vähem kui 6 kuud töötute arv on viimased kolm kvartalit veidi vähenenud.

 

 

 

Osale arutelus

 • Katariina Krjutškova, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara