Eesti täiskasvanud õpivad üha rohkem

Eesti Statistikaameti värskete andmete järgi osales käesoleva aasta esimese kvartali jooksul elukestvas õppes 12,1 protsenti täiskasvanud elanikest. Mullu sama ajaga oli elukestvas õppes kaasa lööjate osakaal 10,8 protsenti ja aasta viimases kvartalis jõuti 12,2 protsendini.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas tunnustas kõiki, kes enesetäiendamist ja ümberõppimist oluliseks peavad. „ Arvestades, et veel mõni aasta tagasi kõikus täiskasvanud õppijate osakaal ühiskonnas 6-7 protsendi vahel, on kindlalt 12 protsendi tasemel kanna kinnitamine tähelepanuväärne ja lausa murranguline," ütles Lukas. "Oleme muutunud küpseks ühiskonnaks. Täiskasvanud tahavad tööturul edukad olla ja peavad nii töötuna kui töötades täiendkoolitust oluliseks. Niiviisi saame varsti ka tööpuudusest jagu.“

 Möödunud aasta kokkuvõttes tõusis õppijate osakaal 25- kuni 64-aastaste inimeste seas esmakordselt aastaringselt üle kümne protsendi – 10,6 protsendini. Minister Lukas tõi esimese kvartali detailsemast statistikast eraldi esile, et varasemast enam on oma haridust täiendanud kesk- ja keskeriharidusega inimesed, samuti hakkab suurenema tööandjate poolt rahastatud õppe osakaal.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara