KPMG: 80% ettevõtjaist tänavu palku ei muuda

Majanduskasvu ootuses jääb ettevõtete palgapoliitika tänavu alalhoidlikuks, tõdeti täna KPMG uuringu "Majanduse pulss 2010" esitlusel.

"80% arvab, et palgad tänavu nende ettevõttes ei muutu. See näitab ettevõtjate alalhoidlikkust olukorras, kus oodatakse majanduskasvu kerget taastumist," ütles KPMG Balticsi juhatuse liige Andres Root.

Uuringust selgus, et kümnendik vastanutest pidas võimalikuks kerget palgatõusu ning samapalju ka langetamist. "56% ettevõtetes plaanitakse töötajate arv tänavu samaks jätta, kuid üle 26% on valmis personali kuni 10% võrra suurendama," lisas KPMG Balticsi juhatuse esimees Andris Jegers.

Tähtsaim, mida ettevõtted peaksid majanduslanguse perioodil tegema, on kulubaasi viimine jätkusuutlikule tasemele. Seda arvasid 64% vastanutest," sõnas ta.

Root lisas, et kui kulubaasi tahetakse viia jätkusuutlikule tasemele ja palgatase jääb samaks, siis tuleb kokkuhoid kusagilt mujalt kui palgast. "Näiteks audiitoritele ja juristidele tahetakse vähem maksta," lisas ta.

Aprillis tehtud uuringus "Majanduse pulss 2010" küsis KPMG ettevõtlussektori otsustajatelt arvamusi Eesti majanduskasvu väljavaadetele. Veebipõhisele uuringule vastas 163 Eesti juhtivat ettevõtjat, kas siis tegevjuhtkonna liikme või omaniku tasemel.
.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara