Tööandjad ei pea valju muusikat müraks

Ettevõtted eksivad suurel määral müraga seotud ohutegurite vastu, kuna ei pea valju muusikat müraks, teatas tööinspektsioon.

Lõuna inspektsioon kontrollis 1. veebruarist 31. märtsini baare, kohvikuid, kõrtse ja muid toitlustusasutusi ning ööklubisid, kus vähemalt korra nädalas esineb mõni bänd või mängitakse plaadimuusikat.

Vaadeldi kõlarite asukohta töötajate ja baarileti suhtes, riiulite ohutust, valgustust, põrandakatteid ja võimalikku kukkumisohtu töötajate liikumisteekonnal. Enamikul juhtudel hindas inspektor nõudeid üsna hästi täidetuks.

Seevastu olid hinnangud töötervishoiu korraldusele halvad või pigem halvad. Inspektor Merilin Tasane sõnul võib põhjuseks olla müra kui ohuteguri alahindamine muusikaga seotud tegevusala puhul, kuna esmatähtsaks peetakse tööstusliku müra kahjulikkust. Paljude ettevõtete jaoks oli uudiseks seegi, et  vali muusika eeldab samuti  mõõdistamist.

80% ettevõtetest olid töötajatele taganud head või pigem head puhketingimused, seades sisse spetsiaalse madala müratasemega puhkeruumi või mõne puhkamiseks kohandatud ala. Paraku leidus ka asutusi, kus lubati puhkeruumis suitsetada, minnes seega vastuollu seadusandlusega ja näidates hoolimatust mittesuitsetavate töötajate suhtes.

Oodatust enam probleeme esines tervisekontrolli puhul. Esmast tervisekontrolli oli töötajatele korraldatud 23% ettevõtetest ja neist omakorda sugugi mitte kõik polnud saatnud töötajaid korduvasse tervisekontrolli.

Sihtkontrollis osalesid Lõuna regiooni 5 maakonna inspektorid ning kokku külastati 35 ettevõtet: Tartumaal 15, Põlvamaal 5, Viljandimaal 5, Jõgevamaal 5, Võrumaal 3, Valgamaal 2.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Anne Oja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara