Turundusvaldkonnas langesid palgad aastaga vaid 3%

CV-Online viis turundusvaldkonna töötajate seas läbi küsitluse, millest selgus, et hoolimata majanduskriisist ja kulude kärpimisest, on töötajate sissetulekud viimase aastaga langenud turunduses keskmiselt vaid 3% ning turundusjuhi keskmine netopalk Eestis on keskmiselt 18700 krooni.

Turundusvaldkonnas on kõigi ametipositsioonide keskmine igakuine netopalk 15500 krooni. Turundusjuhtide töötasu on aastaga langenud kõige vähem – veidi alla 3%. Turundusspetsialistide ja projektijuhtide ning kommunikatsioonispetsialistide töötasu on aastaga langenud umbes 7,5%. Lisaks igakuisele palgale makstakse 43% turundajatest ka rahalist tulemustasu, mille suurus on keskmiselt 15% palgast. Aastaga on tulemustasud vähenenud 3%.

CV-Online Estonia OÜ juhatuse liikme Agu Vahuri sõnul võib uuringu tulemusena väita, et Eesti tööandjad on oma stratreegilisi rolle täitvate töötajate osas hoolivad ning on valinud võimalusel olemasoleva palgataseme säilitamise kui agressiivse palgakulude kokkuhoiu tee. Spekulatiivselt võiks ju ka väita, et tendents palgatasemeid säilitada vähendab Eesti majanduse võimet kohaneda muutuvate oludega, kuid reaalses ettevõtte juhtimise kontekstis on lojaalse ja kogenud personaliga ettevõtteil alati suuremad võimalused pikaajalisele edukusele.

 

 

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara