Tallinn linnadest elukvaliteedilt 89. kohal 

Maailma parima elukvaliteediga linnaks on Austria pealinn Viin, selgub rahvusvahelise konsultatsioonikontserni Mercer Human Resource Consulting värskest uuringust. Teisel kohal on Zürich ning kolmandal Genf. Eesti on uuringu järgi vaatluse all olnud 221 maailma linna seas elukvaliteedilt 89. kohal.

Uuringus osalenud 221 linnast 25 parima hulgas on 16 Euroopa linna. Nii Euroopas kui kogu maailmas parimat elukvaliteeti pakkuvaks linnaks kuulutati Austria pealinn Viin, millele järgnevad Šveitsi linnad Zürich ja Genf. Neljandal kohal on Vancouver Kanadast ning viies Auckland Uus-Meremaalt.

Lääne-Euroopa riikidest on madalaimatel kohtadel Leipzig (64) ja Ateena (75).

Balti riikidest on kõrgeim elukvaliteet Leedu pealinnas Vilniuses, mis on 79. kohal. Läti pealinn Riia on Tallinnast kaks kohta tagapool - 91. kohal.

Tabeli põhjal on osalenud linnadest elukvaliteedi näitajate põhjal mahajäänuimaks Iraagi pealinn Bagdad, tagantpoolt teine on Kesk-Aafrika Vabariigi pealinn Bangui.

Iga-aastase linnade elukvaliteedi tabeli koostamisel võetakse arvesse 39 indikaatorit, mis hindavad ühistranspordi ja teenuste kättesaadavust, keskkonna saastatust, elamistingimusi, tervishoidu, looduskeskkonda, poliitilist stabiilsust, sotsiaalpoliitikat, koolide olemasolu ja hariduse kvaliteeti, meelelahtuse ja kultuuriürituste toimumist ning palju muud.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara