Täna tähistatakse tubakavaba päeva

31. mai on ülemaailmne tubakavaba päev. Sel puhul teatas Euroopa Komisjon küsitlusest, millest selgus, et eurooplased toetavad tubakatoodete tarbimise rangemat piiramist.

Eurobaromeetri küsitlus näitas, et üldsus pooldab pilthoiatuste trükkimist suitsupakkidele. Samuti toetatakse tubakatooteid meeldivamaks muutvate lõhna- ja maitselisandite keelustamist ning reklaami ärakeelamist müügikohtades. Lisaks peetakse liikmesriikides oluliseks tubakavabade söögikohtade olemasolu.

Tänavune tubakavaba päev keskendub eelkõige naistele. Kuigi mehed on jätkuvalt suuremad suitsusõbrad kui naised (ligi 20 protsenti maailma suitsetajaist), on osas riikides märgata tarbimise suurenemist, seda eriti nooremate naiste seas.

Tubakavaba päeva tähistatakse Eestis rea sündmustega. ”HELP – Elagem tubakata” kampaania kutsub täna tähistama maailma tubakavaba päeva Tallinna kesklinnas Solarise ees toimuval tubakavastasel sündmusel, kus igaüks saab teha CO-testi, mis näitab, kuivõrd aktiivne või passiivne suitsetamine organismi mõjutanud on. Lisaks saab filmida kampaania kodulehele oma nõuanne suitsetamisest hoidumise kohta. Tervise Arengu Instituudi spetsialistid annavad nõu suitsetamisega seotud murede puhul.

"HELP – Elagem tubakata“ on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on teavitada, pakkuda tuge ja aidata inimestel suitsetamist maha jätta, suitsetamisega mitte alustada või tulla toime passiivse suitsetamisega. Paralleelselt kõigis 27 Euroopa Liidu liikmesriigis läbiviidav HELP-kampaana on suunatud eelkõige noortele. Koduleht www.help-eu.com

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara