Hede Kerstin Luik: on veider käskida enda eest valetada

Smartmark OÜ omaniku Hede Kerstin Luige hinnangul pole vale, ka hädavale, üheski situatsioonis õigustatud. Tema sõnul tundub valetamine veider ning veelgi veidram oleks seda käskida sekretäril teha.

Smartmark OÜ omaniku Hede Kerstin Luige sõnul valitseb maailmas tendents, et juhid suhtlevad nii avalikkuse, ajakirjanduse kui ka partneritega rohkem ise, mitte sekretäri kaudu.
Ka Luik on alati töötanud skandinaavialikes ettevõtetes, kus sekretäri ülesanne pole suunata ega hallata juhile tulevat infovoogu. “Igaüks teeb ise oma tööd, vastab ise oma kirjadele ja telefonikõnedele.”

Luige hinnangul eeldab see, et juhile tulevatele kõnedele vastab sekretär, juhi ja sekretäri väga head koostööd. “Et sekretär suudaks otsustada, millal tasub juhti pärast kella 17 või koosoleku ajal segada ja millal mitte.”
Ka pole ette tulnud, et ta paluks sekretäril talle helistavatele inimestele luisata, näiteks et teda pole. “Ei usu, et vale, ka hädavale, oleks hea mõte. Pole seda kunagi kasutanud. Valetamine, et mind pole majas või olen hõivatud, tundub veider. Veelgi veidram tundub seda käskida teha teistel. Alati võib ju öelda, et pole lihtsalt võimalik hetkel suhelda,” rääkis Luik.

Luige hinnangul on Eesti organisatsioonid üsna lamedad, mitte hierarhilised, seda kiidavad ka välispartnerid.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara