Hede Kerstin Luik: on veider käskida enda eest valetada

Smartmark OÜ omaniku Hede Kerstin Luige hinnangul pole vale, ka hädavale, üheski situatsioonis õigustatud. Tema sõnul tundub valetamine veider ning veelgi veidram oleks seda käskida sekretäril teha.

Smartmark OÜ omaniku Hede Kerstin Luige sõnul valitseb maailmas tendents, et juhid suhtlevad nii avalikkuse, ajakirjanduse kui ka partneritega rohkem ise, mitte sekretäri kaudu.
Ka Luik on alati töötanud skandinaavialikes ettevõtetes, kus sekretäri ülesanne pole suunata ega hallata juhile tulevat infovoogu. “Igaüks teeb ise oma tööd, vastab ise oma kirjadele ja telefonikõnedele.”

Luige hinnangul eeldab see, et juhile tulevatele kõnedele vastab sekretär, juhi ja sekretäri väga head koostööd. “Et sekretär suudaks otsustada, millal tasub juhti pärast kella 17 või koosoleku ajal segada ja millal mitte.”
Ka pole ette tulnud, et ta paluks sekretäril talle helistavatele inimestele luisata, näiteks et teda pole. “Ei usu, et vale, ka hädavale, oleks hea mõte. Pole seda kunagi kasutanud. Valetamine, et mind pole majas või olen hõivatud, tundub veider. Veelgi veidram tundub seda käskida teha teistel. Alati võib ju öelda, et pole lihtsalt võimalik hetkel suhelda,” rääkis Luik.

Luige hinnangul on Eesti organisatsioonid üsna lamedad, mitte hierarhilised, seda kiidavad ka välispartnerid.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara