Indrek Saar: seaduse eesmärgiks kaitsta last, mitte elavdada börsi

Äripäeva päevaküsimusele, miks peavad vanemad küsima kohtult lapse nimel börsitehinguteks luba, vastanud Indrek Saar sõnas, et seaduse eesmärgiks on eelkõige laste huvide kaitsmine, mitte börsi elavdamine.

"Seaduse eesmärgiks on kahtlemata perekonnaliikmete huvide kaitse, mitte börsi elavdamine. Ehk siis eesmärgiks on laste huvide kaitse," sõnas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Indrek Saar.

Tema sõnul saab seaduse mõistlikkuse osas kahelda ainult ühe punkti ulatuses. "Seaduses on sõnastatud, et luba peab olema nii väärtpaberite omandamise kui ka võõrandamise korral. Aga kui tahetakse väärtpabereid juurde osta, siis talupojamõistus ütleb, et lapse huve see kahjustada ei saa," lausus ta. Lisades, et seetõttu ehk ei peaks ostuks olema vaja luba taotleda. "Aga kui sellise tempoga muuta seadusandlust nagu meil praegu tehakse, jäävad paratamatult  mingid asjad tähele panemata," lisas ta.

"Õnneks on olemas võimalus erandjuhtudel taotleda kohtult blankvekslit, ehk siis näiteks 3 aastase lapse korral luba osta talle aktsiaid juurde kuni tema 18 aastaseks saamiseni," lisas Saar.

See, et müüa ilma kohtu loata ei saa, on tema sõnul igati mõistlik. "Kujutage ette situatsiooni, mil vanavanemad loovad oma lapselapsele konto, tema tuleviku kindlustamiseks, kuna teavad vanemate heitlikkust rahaasjades, ent viimased teevad selle puhtaks."
Neil, kes on aktiivsed investorid ja teevad tehinguid tihti, on mõistlik lapse nimel konto ära lõpetada ja teha seda oma nimelt, arvab Saar. 

TAUST

1. juulist jõustuva perekonnaseaduse kohaselt tuleb lapse väärtpaberikontoga tehingute tegemiseks küsida edaspidi kohtu luba.

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara