Loomulikul teel lastesaamine on muutumas ebatõhusaks

Teadlased ennustavad, et juba vähem kui kümne aasta pärast võivad kolmekümneaastased saada valdavalt pigem katseklaasis viljastatud lapsi, sest see meetod on kujunemas suguelust tõhusamaks paljunemisviisiks. 

Uue aruande kohaselt tähendavad edusammud emakavälise katseklaasiviljastamise tehnoloogias seda, et varsti kasvab embrüote saamise tõenäosus praktiliselt sajaprotsendiliseks ning neid hakatakse kultiveerima spetsiaalsetes raaljuhtimisega asutustes, vahendavad Meditsiiniuudised Fortet.

Vanematel kui 35-aastastel inimeselt langeb loomuliku viljastumise tõenäosuse määr allapoole kümmet protsenti. Kaasaegsed viljakustehnikad tähendavad seda, et kõige parema tervisega paaride tõenäosus edukaks emakaväliseks viljastamiseks on juba 50:50, kuid ajakirjas Reproductive BioMedicine Online äsja avaldatud aruande autorid väidavad, et see on alles algus.

Nad juhivad tähelepanu tormilistele edusammudele kariloomade kunstliku paljundamise vallas, mis on kaasa toonud loomaloodete saamise peaaegu sajaprotsendilise edukuse, ning väidavad, et sama tehnoloogiat annaks edukalt inimestele kohandada.

„Inimese loomulik paljunemine on parimalgi juhul üsna ebatõhus protsess. Viie kuni kümne aasta pärast hakkavad 40. eluaastale lähenevad, last soovivad paarid pöörduma esmalt kunstviljastustööstuse poole,” ütleb aruande kaasautoreid John Yovich.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Siret Trull

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara