Puhkepäev: eliit Mikkeli muuseumis

Mikkeli muuseumis avatud kuulsate saksa ekspressionistide esinduslik graafikanäitus annab ülevaate eelmise sajandi esimese poole meeleoludest.

Kuulsate kunstnike nimistu näitusel on aukartustäratav: Paul Klee, Oskar Kokoschka, Otto Dix, George Grosz, Max Liebermann, Ernst Barlach. Tööde valmimisaeg jääb peamiselt Esimese maailmasõja eelsetesse ja järgsetesse aastatesse, mis annab hea ettekujutuse nii kunstis kui ka poliitilises elus toimunud muudatustest.
Ekspressionism oli 20. sajandi alguse kunstivool, mille tuumik moodustus Saksamaal. Kunstnikerühmitused nagu Die Brücke ja Der Blaue Reiter viljelesid just seda stiili. Ekspressionismi eesmärk ei olnud otsida objektiivset tõde, vaid heita pilk inimese hingesügavustesse. Subjektiivset ainest anti edasi äärmiselt rõhutatud pinge, moonutuste ja liialduste kaudu.
Sõjaeelset ekspressionismi esindavad Mikkeli näitusel teiste hulgas Paul Klee, Egon Schiele, Emil Nolde. Otto Dix on tuntud karmi ja halastamatu sõjakoleduste kujutajana.

Tema motiivide realistlikkus ja naturalism lähtus sõjajärgsest, ekspressionismile vastanduvast kunstivoolust uusasjalikkus. Uusasjalikkust iseloomustas argisus ja palavikuline koleduste rõhutamine, inimelu ning maailma õõv ja äng.
Ekspressiivne käsitluslaad jäi siin küll püsima, kuid inspiratsiooni saadi vahetult enda ümber toimuvast. Mikkeli näitusel on Dix esindatud aktide ja portreedega.
Voldemar Puhki portreed olevat valminud ühisel väljasõidul Dresdeni lähedale 1920. aastal koos Puhki, George Kindi ja Anton Starkopfiga. Näituse tekstiline osa ongi üles ehitatud saksa kunstnike sidemetele eesti kunstnikega. Näiteks on George Kindil oluline osa ka Eduard Viiralti õpingutes.

“Pinge. Saksa ekspressionism Eesti Kunsti-muuseumi kogust”
Mikkeli muuseum
Näituse kuraator: Anu Allikvee
Näituse kujundaja: Inga Heamägi
Näitus jääb avatuks kuni 31. oktoobrini.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara