Nordea: Eesti palgad peavad veelgi langema

Eestil tuleb majandusolukorra parandamiseks ületada veel mitmeid takistusi, väliskonkurentsile avatud sektor peab langetama palku, sest kasvumootor on lähiajal just eksport, ütles Nordea Marketsi analüütik Annika Lindblad.

Väliskonkurentsile avatud sektoris on vaja veel palkade ja hindade korrigeerimist, ütles Lindblad Nordea Marketsi vastavaldatud majandusprognoosis Baltic Rim Outlook. Kuigi palku on langetatud viimasel ajal, on need endiselt veel kõrged, mis viitab vajadusele neid kohendada. Euroopa Komisjon on rõhutanud ka eelarve tugevdamise meetmete jätkumise olulisusele, et kindlustada avaliku sektori finantside tugev alus.

Eesti majanduse taastumine sõltub Nordea teatel suures osas ekspordinõudluse elustamisest. Eesti eelarvedefitsiit on kergelt tõusnud 2009. aasta madalatelt tasemetelt. Seetõttu on võimalused toetada majandust läbi lõdvema fiskaalpoliitika järgnevatel aastatel väga piiratud, tõi Lindblad välja.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Silvia Kruusmaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara