Toidu hinna tõus maailmas jätkub

Maa elanikkonna kasv ning muutused toitumisharjumustes tagavad alanud kümnendil toiduainete hinnatõusu jätkumise, prognoosivad OECD ja ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni FAO täna avaldatud raportis.

„Kõigi toiduainete hinnad, välja arvatud sealiha, on prognoosi järgi (sellel kümnendil toim.) 1997-2006. aastate keskmisest kõrgemal,“ tsiteerib raportit agentuur Bloomberg.

Nisu hinda prognoosivad OECD ja FAO näiteks 15-40% kõrgemal tasemel, toiduõli kallineb üle 40% ning piimatoodete hinnad 16-45%. Selliste hinnahüpete kordumist nagu 2007. ja 2008. aastal, enam siiski ette ei nähta.

Sealiha hind jääb muu toidukauba hinnatõusust maha, kuna Brasiilias ja Hiinas kasvab kiiresti sealiha tootmine.

Toidu tootmine peab maailmas kasvama aastaks 2050 tänasega võrreldes 70% - maa elanikkond on selleks ajaks kasvanud 9,1 miljardile inimesele.

Prognoosi järgi suurendab Brasiilia aastaks 2019 põllumajandussaaduste tootmist 2007.-2008. aastate tasemest 40% võrra, Ukraina 29% ning Venemaa ja Hiina vastavalt 26% ja 21% võrra.

USAs ja Kanadas jääb tootmise kasv 10-15% piiresse, Euroopa Liidus kasvab põllumajandustoodang selle raporti järgi kõigest 4%.

 


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Sirje Rank

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara