Paks või rase? Britid ei julge ühistranspordis naistele istekohta pakkuda

Enamik lapseootel briti naisi seisab ühistranspordis püsti, kuna sõitjad ei julge neile kohta pakkuda, sest ei tee vahet rasedal ja lihtsalt paksul naisel, selgus küsitlusest, mida vahendab Õhtuleht.

Veebilehe gurgle.com korraldatud aastaküsitluses väitis ligi 84 protsenti rasedatest, et neile ei pakuda istekohta bussis või metroos. Põhjuseks on eelkõige see, et inimesed ei tee vahet, kas naine on rase või paks, loobudes seega istekoha pakkumisest.

Küsitluse teinud veebileht algatas seepeale kampaania, mille raames jagatakse naistele rinnamärgid kirjaga "Laps pardal" (analoogsed nendele kleepsudele, mis paigaldatakse autodele). Teema on tekitanud erinevates foorumites elava arutelu, kui näiteks BBC veebilehel jagavad emad nõu, kuidas rasedat naist ära tunda nii hingamise, kehaasendi kui muu järgi.


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara