Rohelised: tööaja lühendamine tagab parema tervise

Eile, 15. juunil võttis riigikogu otsusena vastu Erakond Eestimaa Rohelised (EER) fraktsiooni eelnõu, millega tehakse Vabariigi Valitsusele ettepanek 2010. aasta oktoobrikuuks välja töötada ja Riigikogule kinnitamiseks esitada rahvastiku tervise arengukavast lähtuv tegevuskava ja vajalikud eelnõud, tagamaks pensionireformi jaoks tegevused oodatava eluea kasvatamiseks ning tervelt elatud aastate hulga suurendamiseks.

Roheliste arvates võiks tööstressile märkimisväärset leevendust pakkuda praegu seadustatud täistööaja lühendamine, mis säästaks nii inimesi kui looks juurde töökohti.

„Eesti ajakasutuse uuringud näitavad, et inimeste tööpäevad on sageli täidetud tühja-tähjaga,“ märkis EER fraktsiooni aseesimees Marek Strandberg ja lisas, et erakonna hinnangul oleks päeva võrra lühem töönädal vastavuses tegeliku ajakasutusega ning võimaldaks paremini tööle keskenduda.

„Kaasaegsed tehnoloogiad võimaldavad oluliselt tööviljakamat tegevust ning miks mitte lasta suurema osa tööd masinatel ära teha,“ toonitas Strandberg. „Rohelised soovivad, et sügiseks oleks asjatundlikult uuritud, kui palju head võib tulla tööaja lühendamisest 40 tunnilt 32le.“

Eelnõus nähakse ette terviseedendamise laiaulatuslikud ja sisulised meetmed tervelt elatud eluaastate pikendamiseks ning oodatava eluea kasvatamiseks järgmise 10 aasta jooksul. Samuti soovitakse tervisekindlustuse ja meditsiini süsteem märkimisväärselt ümber korraldada kuluefektiivsemaks ning tulemuslikumaks, käivitada lisakindlustusmehhanismid nii terviseedendamise kui ka meditsiiniteenuste puhul, vähendada paralleelselt pensioniea tõusuga seadustatud nädalast tööaega kompenseerimaks pensioniea tõusu ning töötada kava välja kaasamise head tava rakendades hiljemalt 2011. aasta alguses.

Eestimaa Roheliste otsuseettepanek võeti vastu 73 poolthäältega, vastu ega erapooletuid ei olnud.

 


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Triin Tabur

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara