Eestlasi loomkatsed ei häiri

Eurobaromeetri raporti kohaselt pooldab Eestis hiirtega tehtavaid katseid 81%, suuremate loomade testimist pidas aktsepteeritavaks 50% küsitletud eestlastest.

Täna avaldatud Eurobaromeetri raporti kohaselt huvitub ligi 80% eurooplastest teaduslikest avastustest ja tehnoloogia arengust ning üle 70% eurooplastest usub, et tulevikus muutuvad ELi rahastatavad teadusuuringud veelgi olulisemaks. Võrdluseks võib tuua, et spordist huvitub 65% vastanuist.

75% vastanutest leiab, et teaduse ja tehnoloogia arengud annavad rohkem võimalusi just järeltulevatele põlvedele, kuid 2005. aasta uuringuga võrreldes on skeptitsism kasvanud.

Eurooplased suhtuvad positiivselt noorte inimeste teadusesse kaasamisse, kuid arvavad, et valitsused ei stimuleeri laiemat huvi piisavalt. Ühtlasi leitakse, et valitsused peaksid tegema suuremaid jõupingutusi, et kaasata teadustegevusse naisi (Eestis 59% vastanuist). Keskmiselt 63% vastanutest leiab, et naiste kaasamine teadusesse parandaks uuringute läbiviimist (kõrgeim näitaja Küprosel 90% ja madalaim Eestis 48%).

Suuri riikidevahelisi erinevusi esineb suhtumises loomkatsetesse: kui Eestis pooldab hiirtega tehtavaid katseid 81%, siis näiteks Luksemburgis ainult 49% vastanuist. Suuremate loomade, nagu ahvide ja koerte testimist pidas aktsepteeritavaks 50% küsitletud eestlastest.

61% eurooplastest leiab, et teaduse ja uute tehnoloogiate arenemine võimaldab ka inimeste tööd huvitavamaks muuta. Eestis usub sellesse väitesse tervelt 76% küsitletuist.

Eurobaromeetri uuring viidi läbi 32 riigis, lisaks EL-i liikmesriikidele osalesid Island, Horvaatia, Norra, Šveits ja Türgi.


 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara