Vaid 1% SEB tehingutest toimub pangakontoris

Maikuus kasutasid SEB kliendid kokku 99% tehingute sooritamiseks erinevaid elektroonilisi kanaleid. Vaid 1% maikuu tehingutest viidi läbi pangakontoris. Veel 1999. aasta alguses oli elektrooniliste tehingute osakaal SEB teenuste kasutamisel vaid 57,4%. Teiste riikide praktika põhjal võib eeldada, et elektrooniliste kanalite kasutamine suureneb euro kasutuselevõtu järel veelgi.

 Enamik SEB kliendikontaktidest leiab täna aset internetipangas, kus ühes kuus on keskmiselt 2,5 miljonit kliendikontakti. Sularahaautomaate kasutatakse kuu jooksul pea miljon korda, pangakontoris käib sama perioodi jooksul tavapäraselt umbes 230 000 klienti.

 SEB äriarenduse divisjoni direktor Mart Maasiku sõnul näitab selline statistika, et 10 aastaga on pangakontor muutunud tehingukeskkonnast eelkõige nõustamiskeskuseks. „Igapäevasteks tehinguteks kasutatakse üha enam internetipanka ning arveid makstakse järjest enam otsekorraldusega. Oma osa mängivad selles ka järjest mugavad elektroonilise arveldamise võimalused. Pangakontorisse pöördub klient tänaseks aga eelkõige mahukamate ja keerulisemate finantsotsuste osas nõu küsimiseks,“ selgitas Maasik.

Elektroonilistest kanalitest on 10 aasta jooksul enam kasutama hakatud internetipanka ja otsekorraldust. Kõigist elektroonilistest tehingutest moodustavad internetipanga tehingud SEB-s tänaseks ca 60% ning otsekorralduse tehingud 15%.

 Oluline muutus on toimunud viimase paari aasta jooksul ka sularaha kasutuses. Võrreldes 2008. aastaga on SEB klientide kaarditehingute arv kasvanud pea 10%. Kaarditehinguid kasutavad aktiivsemalt eelkõige need kliendid, kes on igapäevasteks pangatehinguteks valinud tasuta maksete ning deebet- ja krediitkaardid hooldustasuta SEB Paketi.

 


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara