Üle laipade ronijad on väljasurev liik

Muutunud maailmas ja tööturul hakkama saamiseks on peamine omandada koostööoskused, sõnas täna toimunud online-intervjuu käigus juhtimiskonsultant ja coach Raimo Ülavere.

Raimo Ülavere sõnul on tänapäeva maailmas ja tööturul olulisim arusaam, et maailm muutub ka edaspidi ning muutumise tempo ja pöörded pigem kiirenevad kui stabiliseeruvad. Ja tuntav osa täna koolides õpetavatest teadmisest on tema sõnul mõne aasta pärast juba vananenud.

"Seega tundub tõesti olevat käes tungiv vajadus õppida teadmiste kõrval oskusi. Eelkõige peaks oskused keskenduma koostööle teiste inimestega – kuidas saavutada eesmärke konsensusega, kuidas teha meeskonnatööd, kuidas inimesi kaasata. Laiemalt: kuidas teiste inimestega arvestada, nii et samal ajal saaks asjad ka tehtud? Üksikud hundid ja üle laipade ronijad on juba tänapäeval väljasurev liik," sõnas ta.

Teine vajalik oskus on minevikku unustada ja asjadega edasi minna. "Ma ei pea silmas ajaloo ja sündmuste unustamist. Suurim takistus muutuste puhul istub meie peas, meie eelarvamustes, mis on tekkinud varasemate kogemuste põhjal. Edukad on need, kes teevad, tõmbavad joone vahele, õpivad ja lähevad edasi. Põdemata, kibestumata," lisas Ülavere.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara