PUHKUS: Kalevipoeg kaevas Ida-Virumaale järve

Ida-Virumaa tuhamägede, kauni looduse ja mõisate keskel asub Kurtna järvestik, kus võimalik õnged vette visata ja kala püüda või hoopiski matkaradadel ümbrust nautida.

Ligi 40 järvega moodustab Kurtna järvestik Eesti kõige suurema järvistu, mis võlgneb oma ilu ja omapära viimasele jääajale, mil jääpangad oma sulamisega seda vormisid. Lisaks looduskaunidusele on koht ka äärmiselt mõnus suveõhtu veetmise paik oma kalapüügivõimaluste, matkaradade, sportimisvõimaluste ja lõkkeplatsidega.

Kalevipoeg kaevas järve

Ka Kalevipoeg on selles kandis oma rammu näidanud. Teadjad räägivad, et Konsu järv olevat tema kaevatud. Ja seda täiesti praktilisel põhjusel, et võtta sealt pea alla padjaks liiva. Teise legendi järgi tahtnud Kalevipoeg Peipsit kuivaks lasta või lihtsalt vajutanud jalaga lohu maasse.

Matkaradasid on järvistu piirkonnas kolm: kilomeetrine minimatkarada, mille läbimiseks kulub u 40 minutit, kuuekilomeetrine 9 järve matkarada, mille läbimiseks kulub u 2 tundi, ja 11 järve matkarada pikkusega 12 km, mis läbitakse 4 tunniga. Matkarajad algavad-lõppevad Niinsaare Puhkekeskuse läheduses.

Kel huvi matkaradadele matkajuhiga seiklema minna, saab seda Niinsaare Puhkekeskuse direktori Hannes Aru sõnu nende abiga teha. Tarkuseteri jagatakse matkade käigus Kurtna järvestiku tekkeloo, sealsete omanäoliste pinnavormide ja looduslike koosluste kohta.

"Kuna matkarada ei ole väga lai, on seal mõnus liikuda väiksemate, kuni kümneliikmeliste gruppidena. Suurema grupi puhul võib grupijuhi jutt osaliselt tuulde lennata," sõnas Aru.

Kel ahvenate, haugide või särgade püüdmise vastu järvestikku külastades huvi pole, saavad puhkekeskuses geopeitust, kirveviset või paintball'i proovida.

Kanuuga ühest järvest teise

Ka järvedel kanuutamine on Aru sõnul võimalik: "Osa järvi on omavahel kraaviga ühendatud, nõnda saab kanuuga päris pika sõidu teha ja mitut järve külastada." Ujumispaigana on järvistu samuti kaunis koht. Soise kalda tõttu päris kõigil järvedel ujuda ei saa, aga neil, kus liivakaldad, on ujumisvõimalus täitsa olemas, rääkis Aru.

Lisaks ootab järvestikus asuv Pannjärve tervisespordikeskus nii suvisel kui ka talvisel perioodil külla kõiki tervisespordispordisõpru. Sealses künkliku maastikuga männimets ootab nii jooksjaid, rattureid, kepikõndijaid, orienteerujaid kui ka talvisel ajal suusatajaid. Tähistatud on 2, 3, 5, ning 7,5 kilomeetri pikkused rajad.

MIS ON MIS
Niinsaare Puhkekeskus
Konsu küla, Illuka vald, Ida-Virumaa
Avatud: 24 h
Tel: 5804 1631       
www.niinsaare.ee
Võimalused: majutus, toitlustus, telkimine, saun, kaminasaal, kanuumatkad, vibu ja ammu laskmine, geopeitus, paintball, kirve viskamine

Pannjärve tervisespordikeskus
Illuka vald, Ida-Virumaa
Tel: 505 2375       
www.illukavv.ee/tkeskus
Võimalused: 2, 3, 5 ja 7,5 km pikkused spordirajad. Talvisel ajal võimalik laenutada suuski, suvel käimiskeppe

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara