Kui pikalt peab koondamisest ette teatama?

Äripäeva Käsiraamatute foorum annab vastuse, kui pikalt on vajalik koondamise korral töötajat sellest ette teavitada ning kuidas oleks õige vormistada kollektiivlepingu tingimuste muutmist.

Kas etteteatamise tähtajast arvutatakse maha riiklikud pühad? Näiteks kui koondada alla kuulise tööstaažiga töötaja, on etteteatamise tähtaeg 15 kalendripäeva. Kas selle 15 päeva sees on riiklikud pühad või nende võrra pikeneb etteteatamise aeg? Kas on erinevus ettevõtetel, kus on summeeritud tööajaarvestus?

Töölepingu ülesütlemisest etteteatamise tähtaeg kulgeb lihtsalt kalendripäevades, sellest ei arvestata maha riigipühi ega muid päevi ning etteteatamine ei pikene vastavalt. Ka ei muutu etteteatamisaja pikkust see, kui töötatakse summeeritud tööajaarvestusega.

Kuidas on õige vormistada kollektiivlepingu tingimuste muutmist? Soovime tunnistada kehtetuks lepingu lisa ja sõlmida selle asemel uue lisa (uute tingimustega)?

Kollektiivlepingu muudatus vormistatakse kirjaliku kokkuleppena, kus üheks pooleks on tööandja ja teiseks isik, kes kollektiivlepingu sõlmis (ametiühing, töötajad usaldusisiku kaudu vms). Kokkuleppes kajastatakse muudatused - ka näiteks see, et pooled on kokku leppinud teatud lisa asendada terves ulatuses uue redaktsiooniga. Kui kollektiivlepingus endas on ette nähtud täpsem kord, kuidas toimub kollektiivlepingu muutmine, siis tuleb seda järgida.

Küsimustele vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara