Kui pikalt peab koondamisest ette teatama?

Äripäeva Käsiraamatute foorum annab vastuse, kui pikalt on vajalik koondamise korral töötajat sellest ette teavitada ning kuidas oleks õige vormistada kollektiivlepingu tingimuste muutmist.

Kas etteteatamise tähtajast arvutatakse maha riiklikud pühad? Näiteks kui koondada alla kuulise tööstaažiga töötaja, on etteteatamise tähtaeg 15 kalendripäeva. Kas selle 15 päeva sees on riiklikud pühad või nende võrra pikeneb etteteatamise aeg? Kas on erinevus ettevõtetel, kus on summeeritud tööajaarvestus?

Töölepingu ülesütlemisest etteteatamise tähtaeg kulgeb lihtsalt kalendripäevades, sellest ei arvestata maha riigipühi ega muid päevi ning etteteatamine ei pikene vastavalt. Ka ei muutu etteteatamisaja pikkust see, kui töötatakse summeeritud tööajaarvestusega.

Kuidas on õige vormistada kollektiivlepingu tingimuste muutmist? Soovime tunnistada kehtetuks lepingu lisa ja sõlmida selle asemel uue lisa (uute tingimustega)?

Kollektiivlepingu muudatus vormistatakse kirjaliku kokkuleppena, kus üheks pooleks on tööandja ja teiseks isik, kes kollektiivlepingu sõlmis (ametiühing, töötajad usaldusisiku kaudu vms). Kokkuleppes kajastatakse muudatused - ka näiteks see, et pooled on kokku leppinud teatud lisa asendada terves ulatuses uue redaktsiooniga. Kui kollektiivlepingus endas on ette nähtud täpsem kord, kuidas toimub kollektiivlepingu muutmine, siis tuleb seda järgida.

Küsimustele vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara