Lisaks PÖFFile alustab Eestis nüüd ka VÖFF 

Sel nädalavahetusel, 9.–11. juulini toimub Viimsis Rannarahva Muuseumis Valgete Ööde Filmifestival VÖFF. VÖFFi seansid toimuvad Rannarahva Muuseumikohtades, kuhu tavapäraselt külastajad ei pääse. 

Homme on kavas dokumentaalid Katusekinos „Aeg on siin, Retrokatlas „Üheksavägised“, ja Öökinos avaneb erakordne võimalus näha filmi „Baruto – tõlkes kaduma läinud”, mida ei tohi hetkel veel näidata suurtel ekraanidel ega televisioonis ning mis linastubki ainult rändkinos või muudel väikese auditooriumiga üritustel.

Ka laupäeval on kavas kolm mängufilmi. Pühapäeval toimub VÖFF aga Keri saarel, kus näidatakse filmi “Disko ja tuumasõda” ning toimub videodisko. 

„Festivali eesmärk on teha teistmoodi kino ja lisada tavapärasele kinoelamusele lisaväärtust põneva esituskoha ja erilise miljöö näol,“ ütles SA Rannarahva Muuseum juhatuse liige Riina Aasma.

„Väike annus huumorit on nii festivali nimes kui sisus. Näitame kino Rannarahva Muuseumi neis paikades, kuhu külastaja tavapärase külastuse ajal ei pääse – meil on Katusekino ja vanas katlamajas paikneb Retrokatel. Öökino seansid toimuvad õues ja nendele lisavad omakorda väärtust kohtumised filmitegijatega," sõnas ta.

„Festivali kolmandal päeval sõidab festival Keri saarele, kuhu pole üldse lihtne pääseda ning mis on seetõttu täiesti erakordne sündmus. Saarel linastub dokumentaalfilm „Disko ja tuumasõda“, millele järgneb 80-ndate videodisko Artur Talviku vedamisel,“ rääkis Riina Aasma.

Valgete Ööde Filmifestivali kava
Reede, 9. juuli – dokumentaalide öö Rannarahva Muuseumis
18.00 Katusekino „Aeg on siin“, Marje Jurtshenko lastedokumentaal
20.00 Retrokatel „Üheksavägised“, Rein Marani dokumentaalfilm
22.00 Öökino „Baruto“, Artur Talviku dokumentaalfilm. Filmist ja selle tegemisest räägib Artur Talvikuga.

Laupäev, 10.juuli – mängufilmide öö Rannarahva Muuseumis
18.00 Katusekino „Väike nõid Lilli“, lastefilm. Filmi tegelastele on andnud oma hääle näitlejad Tiit Sukk, Tõnu Oja, Greta Haak jt.
20.00 Retrokatel „Ühe küla mehed“, Jüri Müüri mängufilm aastast 1961
21.30 Öökino Jalgpalli MM poolfinaal
23.30 Öökino muuseumi õuel „Punane elavhõbe“. Andres Puustusmaa mängufilm. Filmist ja selle tegemisest räägib Andres Puustusmaa. 

Pühapäev 11. juuli,  teeme kino Keri saarel
9:00   Rohuneeme sadamast väljuvad paadid Keri saarele
11:00 Keri saarel pidulik lipumasti püstitamine ja lipu heiskamine
11:45 Keri tuletorni muinsustähise pidulik avamine
12:00 fotograaf Kaido Haageni tuletornide näituse avamine. Raamatu ”Eesti tuletornide lugu” tutvustus.
14:00 “Disko ja tuumasõda” Jaak Kilmi ja Kiur Aarma dokumentaalfilm. Järgneb Artur Talviku videodisko.
Kell 17:00 kojusõit

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara