Head lapsed kasvavad vitsata. Mis saab pahadest?

Vahel võib pahale peksa anda ja väga paha päris maha tappa. Vist. Kinohuvilistele on "Kick-Ass" aasta üks oodatumatest filmidest. Ise jõuan pooltühja saali esilinastusele segaste tunnetega.

Huvi üleskloppimine on vinge olnud ning ootused kõrged. Senised treilerid ja muidu enne filmi näidatud narrivad klipid annavad põhjust kihvti elamust oodata. Teisalt jälle tähendab see skeptikule, et tomati teine pool (sisu) võib puhta mäda olla.

Sissejuhatus on lihtne ja juba leierdamiseni tuntud - igaühes meis on superkangelane (lennuvõimetu ja supervõimeteta, kuid siiski tegija), vaja vaid veidi kättevõtmist ja näiteks sekkuda, kui keegi tänaval lõuga saab. Ehk kangelane on juba see, kes pealt ei vahi.

Peategelasest teismeline (uus tulija, Aaron Johnson) leiabki endas kangelase, aga peidab selle rohelise kummiülikonna-maski taga. Sellele lisandub taustaks veidi moraali ? la iga algus on raske ja alati leidub kusagil keegi, kes on sinust tugevam, aga ära lase end sellest heidutada. Tundub justkui šablooni järgi vormitud, mida aastaid ja aastaid vorbitud.

Ja siis hakkab justkui viltu vedama, kui Nicholas Cage pettunud politseinikuna oma lapse peal kuulivesti töökindlust katsetab ning kõik pätid maha lubab tappa. Kusjuures sellele väikesele perekonnale ei oska isa hilisemat surma osaks saades kaasa kahjuks tunda, sest tegelaste lahtiseletamine jätab kohati soovida. Samas dialoog kannab ning osa tegelasi on naljakadki.

Pikk lugu lühidalt - tavaline teismeline hakkab kangelaseks (saab filmi lõpuks ilusa tüdruku, loomulikult), see inspireerib teisigi maski pähe panema ning kõige selle tulemusel hävitatakse linnas jõudu näitav maffiaperekond.

Niisiis, ühelt poolt ajutu peks ja tapmine. Teisalt jälle teistmoodi, stampideväline väärtushinnangute tõlgendamine. Vahel ju võib pahale haiget teha ja päris paha maha lüüa? Või siis ei saanudki ma sellest perefilmi moodi teosest aru. Ah jaa, kindlasti tuleb teine osa ka.

"Kick-Ass: Uus superkangelane"
Lavastaja: Matthew Vaughn
Osatäitjad: Aaron Johnson, Clark Duke, Evan Peters, Deborah Twiss, Lyndsy Fonseca, Sophie Wu, Elizabeth McGovern
hinnang: 6
Kinodes alates 30.06
Alla 14 a keelatud  

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara