Juu Jääb jääb kindlasti

Vähesed festivalid suudavad omaenda seatud taset läbi aastate hoida ja mitte "ära vajuda". Eelmisel nädalal Muhu saarel toimunud 14. Juu Jääb on just üks selliseid.

Hea festivali aluseks on sinna valitud ansamblid. Ürituse korraldaja Villu Veski teab, mida ta teeb, ning tundub, et teab aina paremini.

Mulle isiklikult jättis aga sügavaima mulje rahvusvaheline kollektiiv Dynamite Vikings, kes oli valinud oma esinemiskohaks väikese telgi tagahoovis. Ma ei olnud seal aias ainus, kes oli pahviks löödud.

Tegemist oli tõelise energiabändiga, mille nimi ei osutunud üldsegi praalimiseks. Kolm andekat meest, kes on koos mänginud juba 12 aastat, teevad sellist mürglit, et hüppama hakkavad nii lapsed, nende emmed kui ka vanemad härrad tagareas. Kitarri mängib seal Jaak Sooäär, kontrabassi Thommy Andersson Rootsist ja trumme (ning muud kolisevat) Karsten Mathiesen Taanist. Kui kuulete neid kuskil esinemas, siis minge kindlasti.

Juu Jääb inspireerib ning sündmusi ja kontserte toimub alati samal nädalavahetusel saarel mujalgi, olgu selleks Väike Videvikumuusika alternatiivkontsert Põitse külas või Juu Jääbi egiidi all, kuid paralleelsed sündmused Pädaste mõisas ja Liiva kirikus.

Pädaste mõisas toimus kontsert saalis, mis nüüd on nii korda tehtud, et ka silm pikalt puhkab, kuni kõrv muusikat kuulab. 900kroonisel pileti Pädastesse pidid külalised küll eraldi soetama, kuid selle eest anti süüa ja ei paistnud, et publik rahulolematu oleks olnud. Esinejateks olid seal džässpianist Bobo Stenson, trummeldav Brian Melvin, saksofoni puhuv Villu Veski ning hiljuti kõrge autasu saanud Alexanderi restoran.

Juu Jääb 2010
30.06-04.07 Muhu saarel, Kuressaares ja Vormsil
hinnang: 9
Tänavu olid ürituse esinejateks staarid üle planeedi - näiteks Grammydega hinnatud vanameister Jazzie B (Soul II Soul) Inglismaalt ja Choc Quib Towni hip-hoppivad noored Kolumbiast. 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara