Mais peatus Eestis rohkem välisturiste kui mullu

Majutusettevõtetes peatus 2010. aasta mais 213 000 välis- ja siseturisti, mis oli 11% enam kui eelmise aasta samal ajal, teatas Statistikaamet.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas mais 152 000 välis- ja 62 000 siseturisti, kelle arv suurenes eelmise aasta maiga võrreldes vastavalt 13% ja 7%.

Majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest 70% saabus Eestisse puhkama, viiendik tööreisile ning ülejäänutel oli Eesti külastamiseks mingi muu põhjus. Ligi 5000 välisturisti, kes kasutasid majutusettevõtete teenuseid, märkis reisi eesmärgiks konverentsil, koolitusel või kongressil osalemise.

Välisturistide hulgas oli populaarseim sihtkoht Tallinn, mille majutusettevõtetes suurenes eelmise aasta maiga võrreldes Soome, Venemaa, Saksamaa ja Läti turistide arv. Vähem turiste kui eelmise aasta mais saabus Rootsist ja Norrast. Tallinnasse jäi ka valdav osa (72%) majutusettevõtete teenuseid kasutanud konverentsituristidest.

Erinevalt kahest eelnevast aastast suurenes tänavu mais ka siseturistide arv. Majutusettevõtete teenuseid kasutas ligi 4000 Eesti elanikku enam kui eelmise aasta samal ajal. Tallinnas peatus viiendik majutatud siseturistidest ning nende arv suurenes eelmise aasta maiga võrreldes 21%.

Mais oli külastajatele avatud 888 majutusettevõtet 18 000 toa ja 40 000 voodikohaga. Täidetud oli 42% tubadest. Ööpäev maksis keskmiselt 433 krooni (28 eurot) ja oli 10% odavam kui eelmise aasta mais. Tallinnas maksis majutus 503 krooni (32 eurot) ja oli eelmise aasta maiga võrreldes 15% odavam.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara