Puhkepäev: Eesti elu kuues erinevas versioonis

Septembrini saab kinos Artis nautida üle nädala esmaspäeviti filmisarjas Sekstett näidatavaid kodumaiseid filme.

Juuni lõpus alguse saanud filmisarja Sekstett teine film jõuab ekraanile juba tuleval esmaspäeval. Tegu on psühholoogilise armastusdraamaga "Corrida".

Filmi keskmes on keerukad inimsuhted. See on film inimese igatsusest ilu, õnne ja elu harmoonia järele, mida saab saavutada vaid võltsi ja valet võites.

See on lugu kirjandusteadlasest Osvald Rassist, kes tüdinenuna linnakärast sõidab Punalaiu-nimelisele saarele oma suvilasse puhkama. Idüll jääb aga üürikeseks, kogu retk on täis üllatusi. Plaani võetud tegevusi teha ei saa ja üks veider seik ajab teist taga.

Lisaks "Corridale" näeb filmiprogrammis juuli kuu jooksul ka filmi "Armastuse lahinguväljad", kus luubi all inimeste ja riigi vahelised lahkhelid.

Film valmis ajal, mil Eesti riik oma orjaahelate maharaputamise ja värskelt kätte võideldud iseseisvusega hakkas endale taas jalgu alla ajama. Ajad olid suht segased ja seda kõike näitab ka režissöör Valentin Kuigi film.

Filmi keskmes on üks lihtne perekond. Mees, naine ja nende väikene poeg. Elu on täitsa tore ja õnnelik. Seda aga kuni hetkeni, mil perepeale Ain Baumanile tuuakse sõjaväekutse. Ainukene viis kuidagigi Nõukogude armeest pääseda oleks juhul, kui peres kasvaks kaks last. Õigeid inimesi tundes pole Aini naisele probleem muretseda tõendit, et on rase. Loomulikult pole see tõsi, mistõttu on lahing juba ette kaotatud.

Ka "Minu Leninid", film ettevõtlikust Aleksander Keskülast, kes otsustab ära kasutada enamlaste juhti Leninit, et tekitada Venemaal Saksamaa rahadega revolutsioon ja luua Loode-Venemaast Suur-Eesti, on filmisarjas kavas. "Minu Leninid" on kavas 9. augustil.

Uue sajandi sees valminud filme "Sügisball" ja "Somnambuul" näeb aga suve lõpupoole. Esimene, Mati Undi samanimelise romaani ainetel valminud film vaeb magalarajoonide inimeste helgeid hetki ja tõsiseid probleeme ning võimetust üheskoos hakkama saada. "Somanmbuuli" keskmes on aga teistmoodi ahastus - 1944. aasta sügisel viimasest Rootsi sõitnud põgenikepaadist maha jäänud majakavahi Gottfriedi ja tema tütre Eetla käekäik.

TULEB
Sekstett

Tallinnas, Kinos Artis
Piletid: 50 krooni
Seansside algus kell 19
www.kino.ee

Kava:

12.07
"Corrida", 1982
Režissöör Olav Neuland
Osades Sulev Luik, Rein Aren, Rita Raave jt

26.07
"Armastuse lahinguväljad", 1992
Režissöör Valentin Kuik
Osades Carmen Mikiver, Hendrik Toompere jun., Rein Malmsten, Marje Metsur jt

09.08
"Minu Leninid", 1997
Režissöör Hardi Volmer
Osades Üllar Saaremäe, Helene Vannari, Andrus Vaarik jt

23.08
"Sügisball", 2007
Režissöör Veiko Õunpuu
Osades Rain Tolk, Taavi Eelmaa, Tiina Tauraite, Maarja Jakobson jt

06.09
"Somnambuul", 2003
Režissöör Sulev Keedus
Osades Katariina Lauk-Tamm, Evald Aavik, Ivo Uukkivi jt

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara