Puhkepäev: Meeste, naiste ja tööstusettevõtete ilus

Soojadel suvekuudel saab lisaks rannamõnudele nautida Pärnus ka sealset kultuurielu, muu hulgas kunstinäitust "Mees ja naine".

Uue Kunsti Muuseumis ehk Chaplini keskuses on avatud kaks eripalgelist näitust. Juba seitsmeteistkümnendat suve toimuv teemanäitus "Mees ja naine" ning Soome fotograafi Jari Arffmani näitus "Bart - business art".

Korporatiivfoto = kommertsfoto?

Bart on peamiselt tööstusettevõtetele keskendunud firma, mis pakub teenusena võimalust oma töökeskkonna kunstiliseks kujundamiseks. Arffman ja teised Barti alla kuuluvad fotograafid pildistavad kliendi tööruume ja -detaile, töötajaid ning tellijal on siis võimalik nende fotodega oma seinu kaunistada või partneritele kinkida.

Nagu juba mainitud, tegeleb Bart põhiliselt tööstusettevõtetega. Säravate silmadega tunkedes töömehed ja kaitseprillidega naised tunduvad taasloovat pigem aastakümnete tagust ideoloogiat kui tänapäevaste tehaste ja vabrikute üldpilti. Muidugi ei ole kõik töölisportreed magusalt naeratavad, on ka vaimukaid.

Õnnestunumaks võib lugeda lähifotosid tööstusdetailidest, mille puhul ei kipu kommerts esteetikat varjutama.

Kirglik ja habras klaasikunst

Teise Chaplini keskuses avatud näituse "Mees ja naine" selleaastaseks alapealkirjaks on "Tugevad tunded, haprad suhted". Eelkõige on näitusele kutsutud klaasikunstnikud, sest just klaasi omadused peegeldavad kõige paremini tänavust temaatikat.

Kokku on kogutud paremad nimed nii siit kui ka sealtpoolt piiri ja mitte ainult klaasikunsti alalt. Ent klaas on sellel näitusel kindlalt esikohal ja hea ongi - kompaktsuse ja taseme poolest ületab see varasemaid "Mehe ja naise" näitusi.

Loomulikult ei saa ükski klaasinäitus mööda mina ilma Ivo Lille taiesteta. Elegantsed, läbipaistvast klaasist skulptuurid "Kaksainsus" sümboliseerivad naiseliku ja meheliku alge lahutamatust.

Noorematest klaasikunstnikest tasub esile tõsta Kristiina Uslari ja Mikk Jägeri ühistööd "Mida mees? Vaat, kus naine!". See koosneb kihiti asetatud sulatatud klaasimaalist, mis annab kogu kompositsioonile õrna dünaamika. Kuigi näituse pealkiri on "Mees ja naine", tundub kunstnikke endiselt rohkem inspireerivat naise maailm.

Heli Ryhänen ei pääse mööda naise füsioloogiast töös nimega "Tiik" ja Fateme Goshehi palju vastuolusid äratanud taiesed räägivad ausalt ja ilustamata moslemi naiste elust.

"Mees ja naine"
avatud kuni 5. september
"Bart - business art"
avatud kuni 1. september
Uue Kunsti Muusem,
Esplanaadi 10, Pärnu

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara