Google panustab taastuvenergiasse

Otsingugigant Google andis teisipäeval teada, et sõlmis oma tütarfirma Google Energy kaudu 20-aastase energiamüügilepingu NextEra Energy’ga ning ostab alates 30. juulist NextErale kuuluvast tuulepargist Iowas 114 megavati jagu elektrit.

Hajutatud infrastruktuuri tõttu ei saa Google tuulepargis toodetud elektrit ise vahetult kasutada – see suunatakse hoopis kohalikku elektrivõrku. Google Energy müüb ostetud elektri kohalikul energiaturul maha ja soetab saadud kasumi eest taastuvenergia sertifikaate, mis n-ö „katavad“ ettevõtte kasvuhoonegaaside emissioonid.

Google’i juhtivtöötaja Urs Hoelzle kirjutas oma teisipäevases blogipostituses, et sellist mahukat ja pikaajalist lepingut sõlmides annavad nad taastuvenergia arendajale majandusliku kindluse investeerida uutesse energiaprojektidesse.

Google tunnistab oma kodulehel, et nende energiaost ei ole siiski üdini altruistlik – kuna leping sõlmiti fikseeritud hinnaga, siis kaitseb Google end sellega ka tulevase elektrihinna tõusu vastu.

Google on taastuvenergiat rahastanud ka otse - ajalehe Telegraph andmetel investeeris ettevõte hiljuti 39 miljonit dollarit Põhja-Dakotas asuvatesse tuuleparkidesse. Kui suure osa moodustab taastuvenergia kogu Google’i energiatarbest, seda ettevõte ei avalda.

Allikas: Bioneer.ee

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara