Masu pitsitab loomade varjupaikade rahakotti 

Rasked ajad majanduses on selgelt mõju avaldanud ka loomadevarjupaikadele. Käesoleval aastal on inimeste tehtud annetustekeskmine suurus vähenenud, samal ajal kui varjupaikadesse sattunud loomade koguarv on tublisti suurenenud.

Viljandi, Pärnu, Võru, Valga ja Virumaa kodutute loomade varjupaiku ühendava Varjupaikade MTÜ juhi Triinu Priksi sõnul tähendab kohalike omavalitsuste väiksemad toetussummad, annetuste vähenemine ja ülalpeetavate loomade arv Varjupaikade MTÜle seda, et sel aastal on ühe looma kohta üle kolmandiku võrra vähem raha kasutada kui näiteks 2009. aasta teisel poolaastal.

„Me oleme praegu tõesti raskes seisus – peame leidma kiiresti kuskilt lisavahendeid või oleme sunnitud hakkama loomi magama panema, sest kõikide loomade ülalpidamiseks pole lihtsalt raha,“ rääkis Priks. „Me oleme tänulikud igasuguse abi eest, mida meile soovitakse pakkuda. Kuigi meie veebiperemehe projekt (www.varjupaik.ee/veebiperemees) on seni olnud edukas, siis sinna
paneme loomad, kelle situatsioon on mingil põhjuselt eriti keeruline,“
selgitas Priks.

Hea tervisega loomade ülalpidamiseks, kellele on vaja teha veidi vähem rahamahukaid protseduure, saadakse tema sõnul raha enamasti üldistest annetustest Varjupaikade MTÜ-le või konkreetsele varjupaigale Pärnus, Viljandis, Valgas, Võrus või Virumaal. Kohalikel omavalitsustel on kohustus iga looma toidu ja peavarju eest varjupaigale toetust maksta vaid esimesed 14 päeva, misjärel tuleb edasised ülalpidamiskulud leida varjupaigal endal või loomad hukata.

Varjupaikade MTÜ Viljandi, Pärnu, Võru, Valga ja Virumaa varjupaikades
leidis eelmisel aasta peavarju üle 650 koera ja 1600 kassi.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara