Võltsitud tarbekaubad võivad olla tervisele ohtlikud

Euroopa Liidu toll pidas 2009. aastal kinni 118 miljonit võltsingu- või piraatluskahtlusega toodet ja tegeles kokku 43 500 selliste toodetega seotud juhtumiga, selgub Euroopa Komisjoni täna avaldatud aruandest.

Aruandes märgitakse, et kui varem esines intellektuaalomandiõiguste rikkumist rohkem luksuskaupade puhul, siis nüüd on aina enam sattunud löögi alla tarbekaubad. Peamiselt peeti kinni sigarette, rõivaid ja kuulsate kaubamärkide võltsinguid, kuid olulise osa moodustasid ka esmatarbekaubad, nagu šampoonid, hambapasta, mänguasjad, ravimid ja kodumasinad.

Maksunduse ja tolliliidu auditi ja pettusevastase võitluse volinik Algirdas Šemeta juhtis tähelepanu sellele, et võltstooted võivad kujutada tõsist ohtu tarbijate tervisele ja turvalisusele ning lisaks petavad nad seaduskuulekaid ettevõtteid. "Euroopa Komisjon ja liikmesriigid jätkavad koostööd rahvusvaheliste kaubanduspartneritega ja tööstusega, et tagada Euroopa Liidus intellektuaalomandiõiguste kaitse kõrgeimal tasemel,” lisas Šemeta.

Intellektuaalomandiõigusi rikkuvate toodete peamine päritolumaa on endiselt Hiina, kust pärineb 64% kõikidest piraattoodetest. Intellektuaalomandiõiguste kaitse tagamiseks allkirjastasid EL ja Hiina 2009. aastal tollikoostöö tõhustamise tegevuskava, mida EL kavatseb lähikuudel pikendada kuni 2012. aastani.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara