Kas vägisi saab end leida?

Wes Andersoni teelolekufilm The Darjeeling Unlimited naerab road-movie'de üle, pakkudes samas mõtteainet teemal, kas eneseleidmine jõuga ikka töötab.

Omapärase, boheemlasliku ja muheda käekirjaga Wes Andersoni road-movie paroodia Darjeeling Limited viib vaataja Indiasse, kus pärast isa surma saavad kolm ameeriklasest depressioonis venda kokku, et sõita rongiga läbi India.

Vanim neist, Francis (Owen Wilson) on kõik ära korraldanud ning püüab nooremaid pereliikmeid veenda reisist spirituaalset nestet korjama, et see nende elus kannapöördeid kaasa tooks ning reisi jooksul üksteist taas tõeliselt tundma saama. Nagu ikka, ei märgata kõrvalseisjaid, kuni käes midagi dramaatilist.

Heast ideest hoolimata, kujuneb teekond siiski naljakaks tülitsevaks jandiks, mida toetab India "kiiret pole kuhugi" meeleolu, visuaalne pilt ning filmi muusikaline heliriba. Ühesõnaga muhe.

Noorim kolmest, tüdruksõbraga ummikus Jack (Jason Schwartzmann) leiab rongist töölisest lähedust ja armastust, Peter (Adrien Brody) põgeneb aga raseda kaasa juurest.

Lõhkise pea ja kinni seotud näoga Francise tegelik reisile tuleku põhjus selgub samuti, aga päevade möödudes. Ja see toob tüli majja.

Peagi jookseb rööbastelt maha ka detailselt planeeritud üksteiseleidmine ning keset kõrbe on vendadel - koos kohvrikuhja, printeri ja kiletamismasinaga - põhjust üksteist leida.

Nagu ikka, algab kaosest selginemine ja meeste tõeline eneseleidmine. Jõudu polegi vaja. Muhedat heatujufilmi näeb täna õhtul Tallinna värskeimas kinos Katusekino.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara