Stressitestis põrus seitse Euroopa panka

Seitse panka 91st põrusid Euroopa pankade seas läbi viidud stressitestis, mille eesmärk oli pankade tugevuse mõõtmine uue finants- ja võlakriisi saabumisel.

Euroopa pangandusjärelevalve komitee sõnul langeks testis põrunud pankade kapital alla nõutud taseme, kui pankadele kuuluvate riiklike võlakirjade hinnad peaksid drastiliselt langema - stsenaarium, mida nimetatakse võlaðokiks.

Euroopa Liidu teatel oli test raske ja näitas, et Euroopa pangandussüsteem suudab vastu panna nõrgenevale majandusele ja turbulentsile finantsturgudel, vahendas Reuters.

Ometi ei ole kõik sedavõrd positiivselt meelestatud. "Stressitest ei tundu piisavalt raskena ja tundub pigem poliitilise hämamisena, kui tõelise katsena lisada finantsturgudele kindlust, et eurotsooni pangad tõepoolest omavad bilanssi, mis peavad võlakriisile vastu," ütles VTB Capitali makrostrateeg Neil MacKinnon Reutersile.

Üheks põrujaks osutus juba riigistatud laenupakkuja Hypo Real Estate Holding, kuid seda oodati. Testis samuti põrnunud Kreeka ATE pank kinnitas, et asub kapitali suurendama.

Seitse panka peaksid kokku leidma 3,5 miljardit eurot, et enda finantssituatsioon rahuldavale tasemele viia, ütles komitee.

Enim põrujaid Hispaaniast
Hypo Real Estate Holding - Saksamaa
Diada - Hispaania
Unnim - Hispaania
Espiga - Hispaania
Banka Civica - Hispaania
Cajasur - Hispaania
ATE - Kreeka

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara