Stressitestis põrus seitse Euroopa panka

Seitse panka 91st põrusid Euroopa pankade seas läbi viidud stressitestis, mille eesmärk oli pankade tugevuse mõõtmine uue finants- ja võlakriisi saabumisel.

Euroopa pangandusjärelevalve komitee sõnul langeks testis põrunud pankade kapital alla nõutud taseme, kui pankadele kuuluvate riiklike võlakirjade hinnad peaksid drastiliselt langema - stsenaarium, mida nimetatakse võlašokiks.

Euroopa Liidu teatel oli test raske ja näitas, et Euroopa pangandussüsteem suudab vastu panna nõrgenevale majandusele ja turbulentsile finantsturgudel, vahendas Reuters.

Ometi ei ole kõik sedavõrd positiivselt meelestatud. "Stressitest ei tundu piisavalt raskena ja tundub pigem poliitilise hämamisena, kui tõelise katsena lisada finantsturgudele kindlust, et eurotsooni pangad tõepoolest omavad bilanssi, mis peavad võlakriisile vastu," ütles VTB Capitali makrostrateeg Neil MacKinnon Reutersile.

Üheks põrujaks osutus juba riigistatud laenupakkuja Hypo Real Estate Holding, kuid seda oodati. Testis samuti põrnunud Kreeka ATE pank kinnitas, et asub kapitali suurendama.

Seitse panka peaksid kokku leidma 3,5 miljardit eurot, et enda finantssituatsioon rahuldavale tasemele viia, ütles komitee.

Enim põrujaid Hispaaniast
Hypo Real Estate Holding - Saksamaa
Diada - Hispaania
Unnim - Hispaania
Espiga - Hispaania
Banka Civica - Hispaania
Cajasur - Hispaania
ATE - Kreeka

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara