Paari aasta pärast veel üks Maa-sarnane planeet lisaks

Briti kuningakoja astronoom ja Cambridge'i ülikooli kosmoloogiaprofessor sir Martin Rees usub, et Maa-sarnaseid planeete avastatakse universumist juba lähima paari aasta jooksul, vahendavad ERRi teadusuudised.

"Kui kusagil universumis veel elu leidub, siis kõige mõistlikum koht selle otsimiseks oleks mõni Maa-sarnane planeet," rääkis Rees. "Usutavasti näitavad Kepleri (NASA kosmoseobservatoorium – toim.) vaatlused kahe-kolme aasta jooksul, et sääraseid tiirleb ka teiste tähtede ümber. Aga küllap võib minna kakskümmend aastat enne, kui me mõne sellise pildile saame," vastas Rees.

Kas neil planeetidel võiks leiduda elu, selle peale Rees kihla vedama ei hakkaks. "Bioloogia on märksa keerulisem kui astronoomia, me ju ei tea, kuidas algas elu Maal," mõtiskles Rees. "Loodetavasti mõistame seda paarikümne aasta jooksul."

Sestap nimetab Rees elu tärkamist Maal enese jaoks üldse kõige huvitavamaks küsimuseks: alles seda mõistes võib inimkond selgemalt aduda, kui tõenäoline on elu teistes keskkondades – ja kust seda üleüldse otsida. "See oleks praegu vaimustanud ka Darwinit ja Galileod – 400 aastat pärast seda, kui Galileo tegi oma teleskoope ja vaatas Kuu kraatrite poole," mõtiskles Rees.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara