Soovitusi, kuidas loodustsäästvalt piknikku pidada

Soojade ilmadega on pikniku pidamine väga populaarne tegevus, kuidas piknikku korraldades toimida võimalikult säästvalt, sellest kirjutab Bioneer.ee autor Katrin Lipp.

Kohavalik

Transpordi seisukohast võiks valida sellise piknikupaiga, kuhu pääsete jalgsi või rattaga. Kui tahate korraldada pikniku kindlasti kodust kaugemal, siis tehke mõni tore paraja pikkusega rongi või bussireis. Andke autole ka vaba päev. Nii säästate loodust ja puhkate närve.

Piknikutarbed

Parem on valmistada piknikuroad ja joogid ise. Nii säästate raha, tagate toidu ning joogi sobiva maitse ja koostise. Valige piknikukorvi toiduained ja joogid, mis ei rikne kiiresti. Suvine kehakinnitus võib koosneda väga lihtsatest valikutest. Ei maksa kaasa võtta liiga palju toidukraami. Kodused soojad saiakuklid, õunad ja porgandiviilud on suurepärased toidud palava päeva tarvis. Eelistada võiks ökoloogiliselt kasvatatud juur- ja puuvilju. Veel parem, kui säästate ka transpordikilomeetreid ja valite kohaliku toodangu. Kasutage toidu ja joogi pakendamiseks korduvkasutatavaid karpe ja pudeleid.

Jätke ühekordsed nõud ostmata ja kasutage korduvkasutatavaid. Nii säästate ennast tekkivast prahiprobleemist, hoiate kokku raha ja sööte mugavamatest nõudest. Liigse raskuse vältimiseks võtke kaasa vaid hädavajalik nõude kogus.

Prügikäitlus ja koristamine

Bioloogiliselt lagunevad jäätmed võiks matta või jätta piknikukoha lähedusse, kui koht ei ole väga sagedasti külastatav. Biojäätmete hulka kuuluvad näiteks majapidamispaber, pähklikoored, hernekaunad, õunasüdamed jne. Taara, paber ja muud pakendid tuleks kaasa võtta ja viia lähimasse vastuvõtupunkti/
konteinerisse. Kindlasti ei sobi oma prügi vedelema jätta.

Lahkudes veendu, et lõkke sai kustutatud, vajadusel mätastega kaetud ning kõik prügi sai kokku kogutud.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara