Tallinnas õhusaastega probleeme ei ole

Tallinnas viidi läbi välisõhus levivate peente osakeste päritolu uuring, mis näitab et pealinna õhukvaliteet on tunduvalt paranenud.

Välisõhu saastetaseme mõõtmisi viidi läbi Tallinnas viies valitud mõõtepunktis ja kõikides mõõtekohtades jäid mõõdetud tulemid lubatud piirväärtustest kaks kuni kolm korda väiksemaks.

Uuringu teostamiseks ja mõõtmiste läbiviimiseks kasutati liikuvat õhulaborit, mis on varustatud täisautomaatsete õhuanalüsaatoritega, millega määrati välisõhu koostises olevaid saastekomponentide nagu osakeste fraktsioonid (PM10, PM2,5, PM1), vääveldioksiid (SO2), lämmastikdioksiid (NO2), alifaatsed süsivesinikud (NMHC) sisaldust. Mõõtmistel arvestati ka  meteoroloogilisi parameetreid  nagu välisõhu temperatuur, õhuniiskus, tuule kiirus, tuule suund jms.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul näitavad mõõtmiste tulemused, et pealinna välisõhu kvaliteet on tunduvalt paranenud. „Samuti näitavad mõõtmiste tulemused, et eriti kesklinnas on paljude saasteainete esmaseks allikaks linnasisene liiklus, kuid lubatud õhusaate piirväärtusi mõõteperioodil siiski ei ületatud.“

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara