Terved töötajad vähendavad tööandja kulutusi

Peale töötajate tervise parandamise toob iga töötervise edendamisse investeeritud euro tagasi 2,50–4,80 eurot, näitas Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) statistika.

Töötervise edendamine parandab tervist, vähendab töölt puudumist ning suurendab motiveeritust ja tootlikkust – sellist sõnumit levitab Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) töötervise edendamise projektiga.

Seega on tööandjatel on tähtis roll, et julgustada töötajaid tervisliku elustiili poole. Peale töötajate tervise parandamise toob tänu töölt puudumisega seotud kulude vähenemisele iga töötervise edendamisse investeeritud euro tagasi 2,50–4,80 eurot.

„Tervisliku elustiili toetamine on kasulik kõigile. Kasu saavad nii töötajad ise kui ka nende tööandjad, samuti ühiskond üldiselt, sest väheneb tervishoiusüsteemide koormus. Koos töötajaskonna vananemisega muutub töötervise edendamine üha tähtsamaks – vaja on, et inimesed oleksid terved kauem, ning selle saavutamiseks on vaja tööandjate ja töötajate ühist tegevust, vaja on luua tervislik töökultuur," sõnas EU-OSHA direktor Jukka Takala.

Tervise edendamise meetmed toetavad riskide ennetamist töökohas, kuid ei asenda korrektset tööohutust ja töötervishoidu. Töötervise edendamise programmi ei ole mõtet rakendada, kui samal ajal ei tagata ohutut ja tervislikku töökeskkonda. Tervise edendamine töökohal põhineb tervist väärtustaval kultuuril ja tingimusel, et kõiki õigusnõudeid järgitakse. Töötervise edendamisel tuleb arvesse võtta nii organisatsioonilisi kui ka individuaalseid tegureid.

Paljudel Euroopa ettevõtetel on töötervise edendamise programmid alates sellest, et töötajaid julgustatakse tervislikumalt toituma (näiteks lisades töökoha söökla menüüsse väherasvaseid toite), kuni selleni, et juhtidele korraldatakse koolitusi, kus nad õpivad tundma töötajate stressi ilminguid ja võtma tööstressi vastu asjakohaseid meetmeid.

Ühendriikide linna Dundee linnavalitsus on näiteks aidanud kaasa oma sotsiaaltöötajate psühholoogilise ja füüsilise tervise parandamisele. Algatusi on tehtud organisatsioonilisel tasemel, näiteks kehtestades peresõbraliku poliitika, ja samuti individuaalsel tasemel, pakkudes näiteks töötajatele konfidentsiaalset nõustamist ja hüvitades terviseklubi liikmekulusid. Meetmed on juba parandanud töötajate tervist, hoides vähenenud puudumispäevade arvelt kokku hinnanguliselt 165 000 eurot aastas, sest vähenenud on töötajate stress, ärevus ja luulihaskonna probleemid.

Töötervise edendamise kohta loe siit.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara