Puhkepäev: laul ja luule järvejääl

Leigo Järvemuusika festival pakub tänavu publikule Juhan Viidingu luulet ja laule, samuti muusikat Tõnis Mägi, Uno Loobi ja mitmete teiste esituses ning otse loomulikult kaunist tuleetendust.

Leigo Järvemuusika esimene päev koondub koondnimetuse alla “Öö liigub läbi meist” ja pakub nautimiseks luulet ja kergemat levimuusikat. Kavas mahedad popi-, džässi- ja bossanoovahelid. Festivali teine päev pakub aga tavapäraselt klassikalist muusikat.
Atmosfääri loovad kontserdipaikades tuli, vesi oma peegeldustega ja loomulikult kaunis muusika. Suuri korralduslikke muudatusi Leigo talu peremehe Tõnu Tamme sõnul kavas ei ole olnud. Festival on ikka oma nägu ja tegu, selline nagu ta aastaid olnud on.

“Maastik ja koht on samad. Tulevärki oleme ainult kõvasti arendanud. Ehitasime ka ühe kaldaäärse suure platvormi, kus need, kes muru peal olla ei taha, istuda saavad,” rääkis ta korralduslikest nüanssidest.
Kava on festivalil sama rikkalik nagu alati. Kahepäevase ürituse juhatavad sisse Jaagup Kreem ja Indrek Tarand koos Taavi Langi ja Tiit Kikasega pillidel. Kõlavad Juhan Viidingu luule ja laulud. Tekstid, mis oma südamlikkuse, humoorikuse ja sügava mõttega on eestlastele vägagi tuttavad ja palju kuuldud. Peale 18aastast pausi astuvad taas lavale ka Sergei Manukjan ja Avicenna.
Vanu ja armastatud laule laulab suvisel õhtul ka Eesti oma bossanoova grand old man’iks kutsutav Uno Loop koos Estonian Dream Bigbandiga. Sel aastal oma 80. sünnipäeva pidanud artist esineb kontserdil koos kauaaegse lavapartneri Heidy Tamme ja tänaste noorte muusikute Lenna Kuurmaa ja Ott Leplandiga.
Esimese kontserdipäeva lõpetab hilisõhtul tulekumas järvel Tõnis Mägi koos bändiga, et esitada koos tütre Lydia, Chalice’i ja Birgit Varjuniga enda kirjutatud laule. 

Teine festivalipäev on klassika päralt. “Endale pakubki just kõige rohkem huvi klassikapäeva kava ja eriti see osa, kus me suurt tulevärki teeme. See on meil viimane kontsert, kus kõlab “Tannhäuseri” avamäng ja Raveli “Bolero”. Nende tulekujundusega oleme kõige rohkem tegelenud,” rääkis Tamm.
Otse loomulikult väärib kavas väljatoomist ka Neeme Järvi rahvusvahelise  dirigentide meistrikursuse lõppkontsert, mis toob Leigole dirigente Hispaaniast, Norrast, Peruust, Jaapanist ja mitmelt poolt mujalt.
Kavas on Itaalia igihaljad laulud Verdi, Rossini, Bellini ja teiste reperuaarist, esitajateks Pille Lill ja Aare Saal. Samuti kõlavad õhtul ka katked ooperitest, mis Tamme sõnul on kindlasti väärt kuulamist. Eesti Noorte Sümfooniaorkester ja segakoor Latvija esitavad kaunis looduses katkeid Bizet’ “Carmenist”, Puccini “Madame Butterflyst” ja veel mitmetest suurteostest.

Leigo Järvemuusika 2010
6.–7. augustil Leigol, Valgamaal
Esinevad: Tõnis Mägi, Uno Loop, Estonian Dream Bigband, Jaagup Kreem ja Indrek Tarand, Chalice jpt.
Piletid: 225–450 krooni
www.leigo.ee

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara