Puhkepäev: Ugala kolib suveks Männiku tallu

 Viljandi lähedal Männiku metsatalus etenduv Tiina Laanemi “Väikesed vanamehed” keerab vaatajate ette peegli. Äratundmishetki peaks sellest etendusest leidma igaüks.“Väikesed vanamehed” on rahulikus tempos kulgev suhtedraama, mis hakkab arenema ühes maakodus inimeste vahel, kes on tuttavad olnud juba aastaid, kuid tundnud üksteist vaid pealiskaudselt.

“Laias laastus on see nagu “Keskea rõõmud 2” – endised ülikooliaegsed tuttavad, kellel kõigil on nüüdseks pered ja lapsed, saavad ühes suvekodus kokku, meenutavad endisi aegu ja mis seal kõik siis edasi juhtub,” andis lavastaja Margus Prangel etenduse kohta vihjeid.
Juhtuma hakkavad aga sündmused, mida sellest kambast keegi oodata ei oska. “Seal toimub massimõrv, mitte küll inimeste, aga loomade kallal, ja see paneb kokkutulnuid omavahel veel rohkem rääkima ja arutama,” ütles Prangel.
Metsatallu loodi saareõhkkond
Lavastaja sõnul pakub “Väikesed vanamehed” mõtlemisainet kõigile, kes peategelastega samaealised on. “Kui mina olin selle loo esimest korda läbi lugenud, nägin seal tuttavaid teemalõike ka omaenda elust. Seetõttu oli seda ka huvitav lavastada. Usun, et midagi tuleb seal tuttavat ette kõigil, kes kunagi ülikoolis või malevas on käinud,” arvas Prangel.

Lavastaja sõnul sobib Männiku metsatalu etenduse väljatoomiseks imeliselt. Ilus loodus ümberringi ning suur muruga kaetud hoov, mis mahutab kuni 350 vaatajat, on just see, mida “Väikeste vanameeste” esitamiseks vaja on.
Näidendi tegevus toimub saarel, kuid Prangeli sõnul mere puudumine etendusepaigas ei sega. “Oleme siin metsatalus selle saareõhkkonna ka loonud. Nii et midagi ei ole puudu,” arvas lavastaja.
Ujumiskoht on etendusepaigas iseenesest olemas, kuid otseselt näidendi tegevusse seda haaratud pole. Küll aga saavad ujumiskohta kasutada pealtvaatajad – kas enne või pärast etendust. Kui on soovi, saab Männiku metsatallu ka öömajale jääda.
Romaanile “Väikesed vanamehed”, mis võitis 2006. aasta romaanivõistluse, andis näidendivormi teose autor Tiina Laanem.
Tegemist on looga, mille tegelasteks on tavalised Eesti inimesed meie endi ümbert, karakterid on ehk vaid veidi värvikamad ning hoolikamalt välja joonistatud. “See on rahulikult kulgev draama, kus natuke saab ka nalja,” kirjeldas Prangel.
Etendusele saab Viljandist eribussiga
Männiku metsatalu asub kümmekond kilomeetrit Viljandist eemal. Kohalejõudmise hõlbustamiseks on käima pandud tasuta teatribuss, mis viib külastajad etendusele ja toob pärast Viljandisse ka tagasi.  Buss stardib etenduse päevadel kell 17 Viljandi kesklinnast Vabaduse platsilt.

 ESIETENDUS

Tiina Laanem  “Väikesed vanamehed”
Ugala Teatri suvelavastus
6. augustil kl 18 Viljandimaal Männiku Metsatalus
Lavastaja: Margus Prangel
Osades:  Tarvo Vridolin, Triinu Meriste, Tanel Ingi, Kadri Lepp, Aarne Soro jt
Piletid: 195/145 kr, lapsed kuni 12. a tasuta
www.ugala.ee


 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara