Eesti noored saavad Kanadasse lihtsamalt tööle

1. augustil jõustus Eesti ja Kanada vaheline noortevahetuse kokkulepe, mis annab mõlema maa 18-35aastastele kodanikele võimaluse teises riigis kuni ühe aasta viibida ja töötada.

Välisminister Urmas Paeti sõnul pakub kokkulepe noortele rohkem võimalusi täiendada oma akadeemilist või kutseharidust, saada töökogemusi ja õppida paremini tundma teise riigi keeli, kultuuri ning ühiskonda. "Kokkulepe loob aluse ka kahe riigi haridusasutuste ja ettevõtjate konkurentsivõime parandamiseks," ütles ta.

Lepingust tulenevalt on noortel võimalus varem kokkulepitud töölepingu alusel vastuvõtvas riigis töötada ja saada täiendkoolitust oma karjääri edendamiseks. Registreeritud õpilased ja immatrikuleeritud üliõpilased võivad vastuvõtvas riigis läbida ette kokkulepitud praktika või õpingud. Kokkulepe annab ka võimaluse noortele vastuvõtvas riigis reisida ning samas lühiajaliselt töötada.

Kokkulepe sätestab täpsemad tingimused Kanadasse sisenemiseks. Siseneja peab vastama Kanada immigratsiooniõigusaktide nõuetele, tõendama piisava raha olemasolu esialgsete kulude katmiseks Kanadas ja omama tervisekindlustust. Lepingu alusel Kanadasse sisenemiseks vajalike lubade ja nende taotlemise protsessi ning vastavate tasude kohta saab infot Kanada saatkonnast Tallinnas.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara