Eesti noored saavad Kanadasse lihtsamalt tööle

1. augustil jõustus Eesti ja Kanada vaheline noortevahetuse kokkulepe, mis annab mõlema maa 18-35aastastele kodanikele võimaluse teises riigis kuni ühe aasta viibida ja töötada.

Välisminister Urmas Paeti sõnul pakub kokkulepe noortele rohkem võimalusi täiendada oma akadeemilist või kutseharidust, saada töökogemusi ja õppida paremini tundma teise riigi keeli, kultuuri ning ühiskonda. "Kokkulepe loob aluse ka kahe riigi haridusasutuste ja ettevõtjate konkurentsivõime parandamiseks," ütles ta.

Lepingust tulenevalt on noortel võimalus varem kokkulepitud töölepingu alusel vastuvõtvas riigis töötada ja saada täiendkoolitust oma karjääri edendamiseks. Registreeritud õpilased ja immatrikuleeritud üliõpilased võivad vastuvõtvas riigis läbida ette kokkulepitud praktika või õpingud. Kokkulepe annab ka võimaluse noortele vastuvõtvas riigis reisida ning samas lühiajaliselt töötada.

Kokkulepe sätestab täpsemad tingimused Kanadasse sisenemiseks. Siseneja peab vastama Kanada immigratsiooniõigusaktide nõuetele, tõendama piisava raha olemasolu esialgsete kulude katmiseks Kanadas ja omama tervisekindlustust. Lepingu alusel Kanadasse sisenemiseks vajalike lubade ja nende taotlemise protsessi ning vastavate tasude kohta saab infot Kanada saatkonnast Tallinnas.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara