Vaata, millised on naiste finantskäitumise tüübid!

Forbes.com kirjeldab läbi viidud uuringute põhjal viite tüüpi, mille vahel naised finantskäitumise alusel jagunevad:

Alfaemane
18% naistest peab ennast alfadeks. See on finantsasjades enesekindlaim tüüp, kelle suhtumine rahasse on sarnaseim stereotüüpsete alfaisaste käitumisele - nad teevad kiireid otsuseid, eelistavad sihtida puusalt, ei vaja otsustamiseks kõiki fakte, neid ei huvita mitte detailid, vaid lõpptulemus. Nad on riskijulged ning mis kõige tähtsam, nad tunnevad ennast nii finantsiliselt kui psühholoogiliselt iseseisvate ning otsustamisvõimelistena.

Pikaajaline planeerija
Planeerijad moodustasid vastajatest 35%. Nad pole oma käitumiselt nii enesekindlad kui alfaemased, ent nad on analüütilised, vastutustundlikud, distsiplineeritud ja optimistlikud. Erinevalt alfaemastest motiveerib neid soov saavutada kindlus ja stabiilsus, nad ei tee iial otsuseid, teadmata kõiki fakte. Nende nõrkuseks võib aga olla ülemõtlemine, mistõttu otsuste tegemine liigselt venib.

Võimukas kaaslane
23% vastanutest pidas ennast sellesse rühma kuuluvaks. Need naised ei ole huvitatud otseselt rahast, vaid sellest, milliseid eeliseid ja võimalusi see nii nende lähedastele kui ka neile endile annab. Ehkki hoolitsevat kaaslast nähakse enamasti abikaasana, võivad rahalised suhted toimida ka õdede-vendade, vanemate ja laste ning sõprade vahel. Sellesse rühma kuuluvad naised on koostööaltid, valmis kompromissideks ning nad usuvad siiralt, et nende otsused aitavad ümbritsevaid. Nagu planeerijatki kannustab neid iha stabiilsuse järele. See on kõige õnnelikum finantstüüpidest.

Traditsioonilise toetuse ootaja
8% uuringus osalenud naistest loodab, et keegi teine peale nende hoolitseb neid puudutavate rahaasjade eest. Nad kipuvad olema rahaasjades pigem emotsionaalsed, mitte analüütilised või pragmaatilised. Ehhki nad naudivad raha kulutamist, pole nad huvitatud teadmistest, kuidas raha säästa või investeerida.

Ebakindel otsustaja
Sellesse rühma kuulub 16% naistest: nad teevad raha puudutavaid ostuseid emotsioonide ajel, nad on ebakindlad ja võivad sattuda segadusse, kui on tarvis teha finantsilisi otsuseid. Nad on tihti impulssiivsed ostlejad, kes maadlevad võlgade ja hirmuga teha pikaajalisi investeeringuid. Paljud neist on noored ja haritud, ent rahalistes küsimustes saamatud.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara