5 valearusaama, mis su elu rikuvad

Forbes.com toob välja viis edukate naiste seas levinud valearusaama, mis kipuvad hävitama nende era- ja tööelu. Ambitsioonid ei aita naisi vaid karjääriredelil kõrgemale ronida, vaid neil on naistele ka tumedam kõrvalmõju: edasipürgivad naised ei usalda kedagi ja püüavad kõigega ise hakkama saada.

1. Ma tean alati õiget vastust
Kuna enamus edukaid naisi peab edu aluseks oma tarkust ja oskusi, tunnevad nad, et peavad tegema alati õigeid otsuseid. Liigne õige-vale suhtumine segab aga kuulamast teiste arvamusi, mis ei tähenda ainult teiste headest ideedest ilma jäämist, vaid ka kaaslaste austuse kaotamist.

 2. Keegi ei tee asju nii hästi kui mina
See on kaasaegse karjäärinaise levinuim väärarusaam. Kardetakse, et kui ise asju mitte ära teha, on asi kontrolli alt väljas. See suhtumine viib aga välja ületundideni ning abi küsimisest keeldumiseni, mis omakorda tähendab peagi väsimust ja kurnatust.

 3. Ma olen pettunud. Jälle
Selle karjäärinaisi iseloomustava järelduseni jõuti vaadeldes nende armuelu. Paljud neist on läbinud halbade suhete kadalipu, mis on põhjustatud lõputust meestes pettumisest,  mille põhjuseks on omakorda liiga kõrged standardid. Sama mustrit võib täheldada ka tööelus: seatakse ebareaalseid eesmärke, mis viivad nende täitumata jäämisel pettumiseni. Pigem tasuks eesmärgid üle vaadata ning keskenduda sellele, mis on hästi ja mis õnnestub.

 4. Ma ei vaja kellegi abi
Paljud naised on alustanud karjääriredelil üles ronimist ilma teiste abita, mistõttu neil on harjumuseks loota ainult iseendale. See aga võib anda tagasilööke mitmeski mõttes, nii on lihtne jõuda ületöötamiseni ning kannatavad suhted kaastöötajatega.       

 5. Ma pean kõiges hea olema 
Tüdrukutele õpetatakse täna, et nad suudavad teha kõike, aga sageli järeldavad nad sellest, et ükskõik mida nad ka ette ei võtaks, peavad nad olema selles parimad. Nii sunnitakse end üha enam ning enam, et saavutada veelgi paremaid tulemusi. Pigem tasuks välise kiituse hindamise asemel keskenduda sisemisele rõõmule ja rahulolule tehtud tööst.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara