Puhkepäev: suurejooneline möödalaskmine

Mind on alati veedelnud täiuslikult stiilipuhas teostus. Seda ka filmides, mis tegelikult ei ole minu maitse. Imetlen ka “Võluri õpipoissi” – uhke kesta pärast, mis on loodud vaatajat rabama.

Ilmselt on filmi loojad võtnud eesmärgiks “Võluri õpipoisiga” kõik senised võluritemaatikaga fantaasiafilmid üle trumbata. Tõepoolest – nii palju ahhaa-elamusi ühe filmi jooksul pole ma tükk aega kogenud.
Peamiselt eriefektidest see film koosneski. Lendavatest plasmakeradest, moondumistest ja mateeria elustamistest. Paberist karnevalilohe pärisloheks muutmine käis käigupealt, pronksist pullikuju kappama ajamine või ajakirjapildilt pärineva hundikarja vaenlase kallale ässitamine niisama. Võlukepi ja -sõrmuse abiga saab ikka üllatavalt palju korda saata, kui filmi eelarve ei pigista.
Ainus, mis filmis ei veennud, oli sisu. Sellest oli muidugi kahju, sest kui juba kord nii palju raha on ühe linatöö peale magama pandud, siis võiks see ikka kaasa ka haarata.

Karuteene tegi filmi sisule seesama maksimumipüüdlus, mis välise kesta nii vägevalt hiilgama pani. Süžee, mis oli niisamagi klišee, muutus üle vindi minevate eriefektide koorma all hoopis teisejärguliseks ning vägev fantaasiafilm kippus seetõttu iseenda paroodiaks muutuma.
Minu jaoks oli filmis kolm naerukohta. Esiteks stseen põrandapesumoppidega, mis maagia liigtarvitamise tulemusel oma elu hakkasid elama. Teiseks stseen roomavate kõrgepingekaablitega, kes võimsa Merlini jüngri maagiat omalt poolt toetama kiirustasid. Kolmas naljakoht oli laen romantiliste draamade kõige koledamatest hetkedest: peategelane lamab mitu minutit surnuna maas ning ümberseisjad pomisevad “no-no-no, not yet, not now”, kuni kadunuke silmad lahti lööb.

Teostuse eest annaksin filmile kümme punkti, köitvuse puudumise eest korjan neist seitse vähemaks. Kui ikka sisu ei veena, siis olgu hoolega sepitsetud fantastika kui tahes kõva – möödalask, on möödalask, olgugi siis suurejooneline.

Võluri õpipoiss
The Sorcerer’s Apprentice
Kinodes alates 30.07
3 punkti

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara