Milliseid asju ei pea uutena ostma?

Alati ei pea asju ostma uutena. Mõnikord saab anda hoopis vanadele esemetele uue elu. Lisaks keskkonnasõbralikkusele pakub selline tegevus tihtipeale ka rahasäästu, vahendab Bioneer.ee.

1. Osta kasutatud raamatuid. Kui sulle meeldib lugeda juturaamatuid, kui sa armastad luuletusi või kui sa murrad pead, millisest raamatust oma lapsele õhtujutte lugeda, siis sea sammud kasutatud raamatute poodi. Aegumatu väärtusega raamatuid on alati keskkonnasõbralikum osta kasutatutena.

2. Osta kasutatud auto. Uue auto tootmine on väga suure keskkonnamõjuga tegevus. Ka hind on uuel autol enamasti märkimisväärselt kõrgem. Tutvu enne uue auto soetamist ka kasutatud autode valikuga.

3. Osta kasutatud mööblit. Aastakümnete vanune tool, diivanilaud või kummut võivad olla palju vastupidavamad kui soodsa hinnaga uuest peast ostetud esemed.

4. Osta lastele kasutatud riideid. Kui sul on kodus üks või mitu kasvavat põnni, siis tee oma rahakotile ja ka planeedile teene ning osta lastele juba kasutuses olnud riideid.

5. Osta kasutatud muusikariistu. Nii annad väärt pillile uue elu ja tood muusika oma ellu soodsama hinnaga.

6. Osta kasutatud ehteid. Vanade ehete hulgast võib leida suurepäraseid esemeid, mis võib-olla vajavad lihtsalt puhastamist, et taas endises ilus särada.

7. Osta kasutatud muusikaplaate ja filme. Kui su lemmikmuusika või armastatud film lasti välja aastate eest, siis suure tõenäosusega võid sa leida inimese, kes tahab oma plaadi maha müüa või selle hoopis tasuta ära anda.

8. Osta kasutatud lauamänge. Milleks maksta lauamängu eest mitusada krooni, kui internetis kuulutades või taaskasutuspoest ostes saab selle kätte mõnekümne krooniga.

9. Osta korralikke kasutatud tööriistu. Kvaliteetsed tööriistad on sageli kallid, aga nad on ka vastupidavad, palju vastupidavamad kui odav hiinlaste toodetud träni. Just selliseid kvaliteetseid tööriistu on mõtet osta kasutatutena.

10. Osta kasutatud spordivarustust. Näiteks hularõngas, korvpall, sulgpalli reketid, jalgratas, joogamatt või hüppenöörid ei pea olema uued, et neid kasutada saaks.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Katrin Lipp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara