1376 inimesel õnnemängu mängimise keeld

Aasta algusest saavad Eestis viibivad inimesed ise piirata nii klassikaliste kui ka kaughasartmänguna korraldatud õnnemängude mängimist. Selleks tuleb esitada avaldus Maksu- ja Tolliameti teeninduskohas, õnnemängu mängukohas või registreerida piirang riigiportaali kaudu. Augustikuu seisuga on endale õnnemängu mängimise piirangu seadnud 1376 inimest, teatab Maksu- ja Tolliamet.

Maksu ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul on enesevälistuse nimekirja süsteem hästi rakendunud ja inimeste esialgne kartus nimekirja registreerimisel oli asjatu.

“Esimese poolaasta kontrollide tulemusena tuvastas MTA viie äriühingu puhul, et ei järgitud õnnemängu mängimise piirangutega isikute nimekirja ja tegutses kaks osavusmängu ebaseaduslikku mänguautomaati. Äriühingutele tehti ettekirjutus piirangutega inimeste nimekirja järgimise kohta ja hoiatuse said ka osavusmängu ebaseaduslike mänguautomaatide pidajad,” rääkis Veermäe.

Aasta algusest jõustusid hasartmänguseaduse sätted, mille järgi tuleb Eestis kaughasartmängu korraldamiseks taotleda vastav korraldusluba. Luba on tänaseks välja antud ASle Olympic Casino Eesti, ASle Pafer ja OÜle Triogames. Lisaks on kaks loa taotlust Maksu- ja Tolliametis menetlemisel.
 
Kui hasartmängu korraldajal vastav luba puudub, on Maksu- ja Tolliametil õigus nõuda kaughasartmängu korraldamise piiramist. Hasartmänguseadus võimaldab niisugusel juhul piirata ka juurdepääsu ebaseadusliku kaughasartmängu korraldamiseks kasutatavale veebilehele ning blokeerida panuste ja võitude vahendamiseks kasutatav konto Eesti pangas. I poolaastaga on blokeeritud 298 ebaseadusliku kaughasartmängu veebilehte. Nende nimekirja leiab www.emta.ee/index.php?id=27399.

Hasartmängumaksu laekus I poolaastaga üle 164 miljoni ning hasartmängu tegevus- ja korraldusloa taotlemisel tasuti riigilõivu enam kui 3,3 miljonit krooni.
Hasartmängumaksust rahastatakse Eesti Kultuurkapitali, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Punase Risti tegevust ning Siseministeeriumi regionaalsete investeeringutoetuste programmi.

Klassikalisi õnnemänge viib Eestis praegu läbi 10 korraldajat 65 mängukohas, kus on kokku 2422 mänguautomaati ja 67 mängulauda. Loteriisid korraldab 2, totosid 3 ja osavusmänge 1 äriühing.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara