SKP üle mitme aasta tõusus: +3,5%!

 Esialgsetel andmetel kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) tööstussektori ekspordi toel 3,5%. Viimati kasvas SKP 2007. aasta neljandas kvartalis. Teise kvartali SKPd mõjutas eelkõige tööstussektoris loodud lisandväärtuse kasv (10%), teatas statistikaamet.

Tööstussektoris loodud lisandväärtus kasvas töötleva tööstuse toodangu ning elektrienergia tugeva ekspordi toel. Kiiresti kasvas ka elektrienergia tootmiseks kasutatava põlevkivi kaevandamise lisandväärtus.

Kuna sisemajanduse nõudlus oli nõrk, vähenes töötleva tööstuse toodangu müük kodumaisele turule. Ehituses, mille toodang on samuti suunatud peamiselt kohalikule turule, loodud lisandväärtus oli jätkuvalt languses.

Hulgi- ja jaekaubanduse tegevusalal loodud lisandväärtus kasvas hulgikaubanduse lisandväärtuse kasvu mõjul. Jaekaubanduse lisandväärtus vähenes jätkuvalt ebapiisava nõudluse tõttu. Finantsvahenduse lisandväärtuse kasvu mõjutas eelkõige pankade teenustasutulu ja kindlustuse netopreemiate kasv.

 Sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP kasvas esialgsetel andmetel teises kvartalis võrreldes esimesega 2%.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara