WHO kuulutas seagripi pandeemia lõppenuks

Maailma Tervishoiu Organisatsioon kuulutas teisipäeva seagripi pandeemia ametlikult lõppenuks.

WHO direktori Margaret Chani sõnul ütles gripiekspertidest koosnev erakorraline komitee talle, et pandeemia on "enda aja ära elanud" ning maailm ole enam kuuendas faasis, mis on kõrgeim grippi hoiatustase, vahendab AP.

Direktori sõnul on viirus nüüd pandeemiajärgses faasis, mis tähendab, et haiguse aktiivsus üle maailma on taas  tavapärasel gripi hooajale vastaval tasemel. Chan hoiatas, et kuigi surmajuhtumid ning hospitaliseerimine on vähenenud, peaksid riigid endiselt hoidma valvsat pilku ebatavalistel infektsioonidel ning mutatsioonidel, mis võivad võitu saada hetkel saada olevatest vaktsiinidest.

Aprillis 2009 alguse saanud haiguspuhang on nõudnud vähemalt 18 449 inimese elu, kuigi tegelik surmade arv on ilmselt suurem. WHO said liikmesriikidelt pandeemiaga võitlemiseks kokku 170 miljonit dollarit.

Põhja-Ameerika ja Euroopa riigid hakkasid tühistama enda vaktsiinitellimusi selle aasta alguses, leides, et vaktsiini varud on kuhjumas ning aegumas. Suurbritannia sulges seagripi jaoks loodud infotelefoni veebruaris ning tühistas kolmandiku vaktsiinitellimustest, kui selgus, et pandeemia ei saavuta kardetud suurust. Kõige hullema stsenaariumi kohaselt oleks Suurbritannias surnud kokku 65 000 inimest. Hetkel on seagripiga seostatud surmade arvuks loetud 457.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Fredy-Edwin Esse

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara