TEATER
Eesti Draamateater
13.08 kl 19 “Kaevuritest kunstnikud” Viinistu Kunstimuuseumi katlamajas
13.08 kl 19 “Pikk päevatee kaob öösse” Keila-Joa mõisas
14.08 kl 19 “Kaevuritest kunstnikud” Viinistu Kunstimuuseumi katlamajas
14.08 kl 19 “Pikk päevatee kaob öösse” Keila-Joa mõisas
17.08 kl 19 “Lõputu kohvijoomine”
Vanemuise väikses majas
18.08 kl 19 “Lõputu kohvijoomine”
Vanemuise väikses majas
19.08 kl 19 “Kaevuritest kunstnikud” Viinistu Kunstimuuseumi katlamajas
19.08 kl 19 “Pikk päevatee kaob öösse” Keila-Joa mõisas
Pärnu mnt 5, Tallinn
Emajõe Suveteater
13.08 kl 18 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Tartu Laulupeomuuseumis
14.08 kl 19 “Hulkur Rasmus”
Viimsi Rannarahva muuseumi õues
14.08 kl 15 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Tartu Laulupeomuuseumis
15.08 kl 12 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Tartu Laulupeomuuseumis
15.08 kl 19 “Hulkur Rasmus”
Viimsi Rannarahva muuseumi õues
Jaama 14, Tartu
Etendused Vargamäel
13.08 kl 19 “Vargamäe varjus”
A.H.Tammsaare muuseumi rehetares
14.08 kl 19 “Vargamäe varjus”
A.H.Tammsaare muuseumi rehetares
15.08 kl 19 “Vargamäe varjus”
A.H.Tammsaare muuseumi rehetares
Vetepere küla, Albu Vald, Järvamaa
Hansahoovi teatri suvelavastus
13.08 kl 19 “Puut/Laat”
17.08 kl 19 “Puut/Laat”
18.08 kl 19 “Puut/Laat”
19.08 kl 19 “Puut/Laat”
Aleksandri 46, Tartu
Kanuti Gildi Saal
14.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2010: Hooman Sharifi (Norra)
19.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2010: Liis Ilula “Älis Mnimedemaal”
Ele Viskus “Taidlusrühm Rähn”
Henri Hütt “The Reader”
Pikk 20, Tallinn
MTÜ Kell Kümme
13.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas
13.08 kl 19 “Iha jalakate all” Kurgjal
14.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas
14.08 kl 14 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel
15.08 kl 14 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel
15.08 kl 18 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel
15.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas
17.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas
18.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas
19.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas
Palmse mõisa härrastemajas
15.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”
17.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”
18.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”
Palmse küla, Lääne-Virumaa
Pärimusteater Loomine
13.08 kl 20 “Carmen Alexandrinum”
Pärnu raekojas
Vene 6, Tallinn
R.A.A.A.M
15.08 kl 19.30 “Jõud”
Jäneda Pulli tallis
15.08 kl 19 “Antigone”
Püha Katariina kirikus
16.08 kl 19 “Antigone”
Püha Katariina kirikus
16.08 kl 19.30 “Jõud”
Jäneda Pulli tallis
17.08 kl 19 “Antigone”
Püha Katariina kirikus
18.08 kl 19 “Antigone”
Püha Katariina kirikus
Süda 8-7a, Tallinn
IN Teateri ja Cabaret Rhizome Suvelavastus
13.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”
14.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”
15.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”
17.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”
18.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”
19.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”
Haanja vald, Suur Munamägi
Theatrum
14.08 kl 19 “Tuulesaared”
Tahkuna majaka all, Hiiumaal
Vene 14, Tallinn
Ugala Teater
14.08 kl 18 “Väikesed vanamehed” Männiku Metsatalus
19.08 kl 18 “Väikesed vanamehed” Männiku Metsatalus
Vaksali 7, Viljandi
Võru Linnateater
17.08 kl 18 “Bibigon, Punamütsike ja naljakas argpüks”
19.08 kl 18 “Bibigon, Punamütsike ja naljakas argpüks”
Liiva 13, Võru
KONTSERT
Ammende Villa
14.08 kl 20 “Sa oled hea”
Lauri Saatpalu, Raivo Tafenau,
Peeter Rebane
Mere pst 7, Pärnu
ArensburgBoutique Hotel
15.08 kl 19 “Suveõhtu romantika” Maestro Olav Ehala, Tanja Mihhailova,
Lauri Liiv, Alen Veziko
19.08 kl 20 “Saare Jazz”
Lossi 15, Kuressaare
Clazz
13.08 kl 22 “ It’s About You”
Liisi Koikson Trio
14.08 kl 22 Marjamaa Brothers feat. Raimondo Laikre
19.08 kl 22 “Jazz With Me”
Mark de Clive-Lowe & Vanessa Freeman
Vana turg 2, Tallinn
Haapsalu kuursaal
15.08 kl 20 Riho Sibul, Bonzo,
Alari Piispea
18.08 kl 20 “Vaid Sulle kuulub mu süda” Heli Vahing, Rain Simmul ja Jaan Sööt
19.08 kl 20 “Vene romanssidest Võssotskini” Heli Vahing, Rain Simmul ja Jaan Sööt
Promenaadi 1, Haapsalu
Jõhvi Kontserdimaja
15.08 kl 19 Elokuu-Ensemble:
Mikk Murdvee (viiul), Samuli Peltonen
(tšello), Anna-Mari Murdvee (klaver)
Pargi 40, Jõhvi
Jõhvi Mihkli kirik
19.08 kl 18 “Meditatsioon”
Helin-Mari Arder (vokaal), Teet Raik (trompet), Mart Soo (kitarr),
Ara Yaralyan (kontrabass)
Rakvere 6, Jõhvi
Kadrioru Lossi Lilleaed
15.08 kl 18 Hedvig Hanson & Viker5 / Sügisjazz 2010
Weizenbergi 37, Tallinn
Kanavere Mägi
14.08 kl 21 Tanel Padar & The Sun,
Ott Lepland
Kanavere, Kose vald, Harjumaa
Kuressaare Linnateater
14.08 kl 19 Liis Lulla (flööt),
Maarja Kindel (klaver)
Tallinna 20, Saaremaa
Kõpu tuletorni jalam
13.08 kl 21 “Veljo Tormis 80”
Eesti Rahvusmeeskoor,
dirigent Ants Soots
14.08 kl 21 “Regilaul ja Tormis”
ETV Tütarlastekoor,
Maestro Veljo Tormis,
dirigent Aarne Saluveer
Mägipe küla, Kõrgessaare vald
Mederi saal
14.08 kl 18 Elokuu-Ensemble:
Mikk Murdvee (viiul), Samuli Peltonen (tšello), Anna-Mari Murdvee (klaver)
Suur-Kloostri 16, Tallinn
Niguliste
17.08 kl 19 Ansambel Heinavanker: Eve Kopli, Kadri Hunt, Anto Õnnis, Tõnis Kaumann, Taniel Kirikal, Vambola Krigul, kunstiline juht Margo Kõlar
Niguliste 3, Tallinn
NO99
19.08 kl 22 Jazzklubi: Crossing Borders Jam session
Sakala 3, Tallinn
Noblessneri valukoda
17.08 kl 19 “Alguses oli”
Nargen Opera ja Von Krahli Teater
18.08 kl 19 “Alguses oli”
Nargen Opera ja Von Krahli Teater
Tööstuse 48, Tallinn
Pärnu Kontserdimaja
13.08 kl 20 “Regilaul ja Tormis”
ETV Tütarlastekoor,
maestro Veljo Tormis,
dirigent Aarne Saluveer
Aida 4, Pärnu
Pärnu Raekoda
18.08 kl 20 “Pärnu Raemuusika 2010 - Trialoogid” Indrek Palu (viiul),
Leonora Palu (flööt), Kristo Käo (kitarr)
Uus 4, Pärnu
Sadamateater
14.08 kl 15 Teatribändide festival 2010
Soola 5b, Tartu
Saka Mõisa Suvelava
15.08 kl 19 “Seitse häält”
Birgit Õigemeel, Noorkuu ja Uku Suviste
Saka mõis, Kohtla Vald, Ida-Virumaa
Tartu Jaani kirik
18.08 kl 20 Ansambel Heinavanker: Eve Kopli, Kadri Hunt, Anto Õnnis, Tõnis Kaumann, Taniel Kirikal, Vambola Krigul, kunstiline juht Margo Kõlar
Jaani 5, Tartu
Tuhalaane Kirikumägi
15.08 kl 13 “Rukkimaarjapäev Tuhalaanes” Tuule Kann, Kati Soon ja
teised vanadel (väikestel) kanneldel.
Ansambel Linnamuusikud
Tuhalaane küla, Karksi vald, Viljandimaa
Vanemuise kontserdimaja
14.08 kl 20 “Veljo Tormis 80”
Eesti Rahvusmeeskoor,
dirigent Ants Soots
Vanemuise 6, Tartu
Vihula mõis
15.08 kl 20 “Hümn armastusele”
Silvi Vrait ja Raivo Tafenau bänd
Vihula, Lääne-Virumaa
Viljandi Kaevumäe lava
18.08 kl 20 “Hümn armastusele”
Silvi Vrait ja Raivo Tafenau bänd
Viljandi
Võru Kandle Aed
19.08 kl 21 Meie Mees ja Bläck Rokit
Liiva 13, Võru
KINO
Cinamon Tartu
“Viimane õhutaltsutaja”
kl 11.30, 13.35, 15.45, 18.00, 20.15
“Mehed ujumistrikoodes”
kl 19.30, 21.30
“Agent Salt”
kl 12.30, 14.30, 16.30, 18.30, 21.00
“Lohista ta lavale”
kl 15.15, 22.05
“Võluri õpipoiss”
kl 13.00, 17.30, 19.45 (v.a. N)
“Algus”
kl 16.15, 19.05, 22.00
“Lelulugu 3”
eesti keeles: kl 12.00, 14.05
“Videviku saaga: Päikesevarjutus”
kl 14.15, 17.05
“Shrek nüüd ja igavesti”
kl 12.15
“Suured”
N kl 19.45
“Palgasõdurid”
N kl 22.15
Turu 2, Tartu
Coca-Cola Plaza
“Shrek: Nüüd ja igavesti” 3D
eesti keeles: kl 16.55
“Killerid”
kl 20.15 (v.a. N)
“Nagu öö ja päev”
kl 11.45, 16.30, 18.55
“Videvik: Päikesevarjutus”
kl 11.50, 14.35, 22.20
“Lelulugu 3” 3D
eesti keeles:
kl 12.10, 14.10, 17.45;
vene keeles: kl 15.00
“Kiskjad”
kl 14.15, 21.40
“Kirjad Juliale”
kl 17.20, 19.55
“Algus”
kl 11.30, 12.05, 14.40, 15.15, 17.50, 17.50, 18.20, 21.00, 21.30
“Võluri õpipoiss”
kl 11.55 (v.a. N), 14.25 (v.a. N),
16.50 (v.a. N), 19.20, 21.45
“Lohista ta lavale”
kl 12.25 (v.a. N), 14.55 (v.a. N), 17.25, 20.00, 22.25
“Agent Salt”
kl 12.45, 15.10, 17.40, 20.10, 22.30
“Viimane õhutaltsutaja” 3D
kl 11.25, 12.00, 14.45, 17.35, 19.30, 20.30, 22.15
“Solomon Kane”
kl 22.35 (v.a. N)
“Palgasõdurid”
N kl 20.00, 22.30
Beebihommik: “Suured”
N kl 12.15, 15.00
Hobujaama 5, Tallinn
Ekraan
“Lelulugu 3” 3D
eesti keeles: kl 11.45 (v.a. K)
“Agent Salt”
kl 12.45, 15.15, 17.30, 19.45, 22.00
“Viimane õhutaltsutaja” 3D
kl 14.20 (v.a. K), 17.00, 19.35, 22.10
Beebihommik: “Suured”
K kl 11.15, 14.00
Riia 14, Tartu
Forum Cinemas Astri
“Lelulugu 3”
vene keeles eestik. subtiitritega:
L–P kl 12.30
“Algus”
inglise keeles, eesti- ja venekeelsete
subtiitritega: P kl 18.00;
vene keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega: kl 14.45, 18.00 (v.a. P), 21.00
“Võluri õpipoiss”
kl 15.00
“Agent Salt”
kl 17.15, 19.30, 21.45; L–P kl 12.45
“Viimane õhutaltsutaja”
kl 14.30, 16.45, 19.00, 21.15; L–P kl 12.15
Tallinna mnt 41, Narva
Kino Diva
“Nagu öö ja päev”
R, L, K kl 19.30; P, N kl 17.30;
T kl 18.00; P kl 19.20
Raekoja 8, Kuressaare
Kino Kosmos
NB! Kino on esmaspäeviti suletud!
“Lelulugu 3” 2D
eesti keeles: kl 15.30
“Pärsia prints: Ajaliiv”
kl 16.00, 21.30
“Põrgulik kohting”
kl 14.00
“Robin Hood”
kl 18.30
“A-Rühm”
kl 13.00, 21.00
“Seks ja linn 2”
kl 18.00
Pärnu mnt. 45, Tallinn
Mai kino
NB! Kino on esmaspäeviti suletud!
“Videviku saaga: Päikesevarjutus”
kl 18.30
“Kiskjad”
kl 21.00
“Hullud”
T kl 24.00
Papiniidu 50, Pärnu
Solaris Kino
“Shrek nüüd ja igavesti” 3D
eesti keeles: kl 11.45;
vene keeles: kl 12.10
“Nagu öö ja päev”
kl 21.40 (v.a. N)
“Videviku saaga: Päikesevarjutus”
kl 16.10
“Lelulugu 3” 3D
eesti keeles: kl 13.55;
vene keeles: kl 16.25
“Algus”
kl 13.00, 16.00, 19.00, 22.00
“Kirjad Juliale”
kl 14.00, 16.15, 18.30, 20.45
“Võluri õpipoiss”
kl 11.20, 13.45, 18.50, 21.15
“Lohista ta lavale”
kl 19.20 (v.a. N), 21.45
“Agent Salt”
kl 12.30, 14.45, 17.00, 19.15 (v.a. N),
21.30 (v.a. N); N kl 21.40
“Viimane õhutaltsutaja” 3D
kl 13.25, 14.20, 15.55, 16.55, 18.35, 19.25, 21.00
“Palgasõdurid”
eellinastused N kl 19.30, 21.55
“Suured”
eellinastus N kl 19.20
Estonia pst 9, Tallinn
NÄITUS
ArtDepoo
00130Gallery: Jonna Johansson ja Juan Kasari, kuni 28.08
Jahu 12, Tallinn
Draakoni Galerii
“Soolakaev” Mari-Liis Tammi,
Andres Koort, Ene Luik, kuni 21.08
Pikk 18, Tallinn
Haus Galerii
“Rah(v)a nägu” Mall Nukke, kuni 17.09
Uus 17, Tallinn
Hobusepea galerii
“Lendas üle pea” Mall Paris, kuni 23.08
Hobusepea 2, Tallinn
Kadrioru kunstimuuseum
“Pinge” Saksa ekspressionism Eesti Kunstimuuseumi kogust, kuni 31.10
“Balti biidermeier”, kuni 29.08
“Šedöövri sünd. Kadrioru kunstimuuseum 10”, kuni 2011
Püsiväljapanek:
16.–20. saj maalikunst. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistrid
18.–20. saj Lääne-Euroopa ja Vene tarbekunst ning skulptuur
Weizenbergi 37, Tallinn
Kondase Keskus
Pihkva “Autorikeraamika töökoja”
looming, kuni 29.08
Svetlana Druzkova, kuni 22.09
“Trickster’s Office”
Peeter Lauritsa fotonäitus, kuni 19.09
Pikk 8, Viljandi
Kumu
“Metafüüsilised maastikuvaated 1970. aastate eesti graafikas”, kuni 05.12
“Neoimpressionismi jälgedes:
Mägi ja Finch”, kuni 12.09
“Maa ja vee kahekõne” Eero Hiironeni skulptuurid, kuni 05.09
“Muutuv maalikunst”, kuni 10.10
“Nõukogude naine”, kuni 26.09
Püsiväljapanek:
Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.
Eesti kunst Teise maailmasõja
lõpust taasiseseisvumiseni.
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
Pärnu Kunstnike Maja
Nelya Koržova, maal (RUS), kuni 21.08
Nikolai 27, Pärnu
Pärnu Linnagalerii
Roman Koržov, installatsioon (RUS),
kuni 21.08
Rima Maroun “Murmures”, fotod (Libanon), kuni 21.08
HGDF esitleb: Hispaania plakat,
kuni 21.08
Aida 4, Pärnu
Tallinna Linnagalerii
Jass Kaselaan, kuni 29.08
Harju 13, Tallinn
Tallinna Õpetajate maja
„Kahekõne läbi lillede”
Piibe Arraku ja Liive Koppeli
maalinäitus, kuni 31.08
Raekoja plats 14, Tallinn
Tampere Maja
“Muinasjutumaalid”
Anna Almi akvarellid, kuni 08.09
Jaani 4, Tartu
Tartu Kunstimuuseum
“TÜ maalieriala bakalaureusetööde näitus”, kuni 22.08
Raekoja plats 18, Tartu
Tartu Kunstimaja
“Üle ühe” Evi Gailiti ja Tõnis Kriisa ühisnäitus, kuni 29.08
“Ehitatud ja ehitamata arhitektoonid”, kuni 29.08
“Stiilne Viisnurk” Jasper Zoova ja Kiwa, kuni 29.08
Vanemuise 26, Tartu
Tartumaa Muuseum
“Trollid, mäekollid ja vetehaldjad”
Theodor Kittelseni maalid ja joonistused, kuni 26.08
Pikk 2, Elva
Tartu Mänguasjamuuseum
“Sõrmuste Isanda nukud”
“Ajalugu mängides” Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest
“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik
“Miriami maailm”
Lutsu 8, Tartu
Uue Kunsti Muuseum
XVII Rahvusvaheline aktinäitus
“Mees ja naine”, alateemaga
“Tugevad tunded, haprad suhted”,
kuni 05.09
„Bart“ Jari Arffman, fotonäitus.
Kuraator Asko Mäkelä, kuni 01.09
Esplanaadi 10, Pärnu
Vaal Galerii
Kadri Alesmaa, kuni 24.08
Tartu mnt 80d, Tallinn
Vabaduse Galerii
“Modern Plastic” Rafael Arutjunjan, maalid ja skulptuurid, kuni 01.09
Vabaduse väljak 6, Tallinn
Viinistu Kunstimuuseum
Jaan Manitski erakogu Eesti kunstist läbi aegade
Viinistu küla, Kuusalu vald, Harjumaa
Võru Linnagalerii
“Kos sa olõt?” Kuraatorprojekt –
Võrust pärit või seotud kunstnikute näitus, kuni 03.09
Liiva 13, Võru